Juniorky bez bodu, dorostenci vybojovali jeden

2. 10. 2014

Klub

4 minuty čtení

O víkendu 27. a 28. 9. sehráli svá první utkání v nové sezoně starší žáci, dorostenci a juniorky.

Juniorky se ke svým zápasům vydaly na halu Jižní Město, kde na ně čekaly dva velmi silní soupeři - Herbadent a Chodov. Holkám se sice nepovedlo vstřelit protihráčkám ani jeden gól, oba zápasy prohrály shodně 0:10, trenér Záhora však z výkonu svých svěřenkyň není vůbec zklamaný.

„Sestava juniorek byla tradičně doplněna dorostenkami a nutno přiznat, že si nevedly vůbec špatně,“ řekl mladý trenér. „První zápas proti Chodovu byl docela povedený, ačkoliv výsledek 0:10 tomu úplně neodpovídá. Holky se ale snažily plnit pokyny, které jsme si před zápasem řekli, a proto také výsledek není vyšší.“

Zápas proti Herbadentu vypadal dlouho nadějně, nakonec ale juniorky musely okusit hořkost porážky i v druhém utkání.

„Ve druhém zápase proti Herbadentu jsme už v první minutě prohrávali 0:2. Po důrazném opakování taktických pokynů jsme ovšem dokázali tento stav držet až do 25 minuty, ale protože už holkám došly síly a nepřálo jim štěstí v brejkových situacích, museli jsme se smířit opět s porážkou 0:10," shrnul pro redakci Záhora a dodává: „Za mě ovšem hodnotím obě utkání pozitivně a děkuji holkám za bojovnost, kterou si doufám udrží po celou sezonu.“

Dorostenci se snažili vydolovat body od svých soupeřů z Boleslavi a Sparty. Povedlo se jim však získat jeden bod za remízu s pražskou Spartou. Mladá Boleslav se radovala z výhry 4:3 po vítězném gólu v poslední vteřině.

„Když vám dá branku hráč, na kterého jste své svěřence upozorňovali před zápasem hned v jeho prvním střídání, nemůže to dopadnout dobře. Obdržení rozhodující branky v poslední vteřině bylo a la americký sportovní film,“ shrnul první zápas trenér dorostenců Jonáš Sigl.

Ani druhý zápas se nepovedl dovést do tříbodového konce a SKV se muselo v zápase se Spartou spokojit s remízou 5:5.

„První třetinu jsme soupeře zaskočili, ale bohužel jsme příliš brzy začali bránit výsledek a báli se jejich důrazného napadání,“ míní Sigl. „Doufám, že v druhém utkání se Spartou již budeme schopní odehrát alespoň část utkání na 3 pětky.“

Jediným mládežnickým týmem, který se o víkendu mohl radovat z výhry, byli starší žáci. Po výhrách nad rezervou Black Angels a Pitbulláky Kolín však přišla prohra s Falconem. Ostřílený trenér Libor Pokorný však nevěší hlavu.

„Prohra v posledním utkání mne samozřejmě mrzí a s hráči si budeme muset pár věcí vyříkat, ale na začátek sezóny to nebylo vůbec špatné. Máme mezi sebou hráče, kteří hrají svou první opravdovou sezónu a ti zkušenější se s tím musí vyrovnat a týmově jim pomoci,“ upozornil na nováčky ve svém týmu a pokračuje: „Naším největším milým překvapením této sezóny Martin Eintlicher. Přestože u nás se závodním florbalem začal teprve před několika měsíci, nasázel při svém prvním startu našim soupeřům sedm branek ve třech zápasech.“

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.