Sobotní nájezdy a nedělní výhra znamená pro Benfiku 4 body

2. 10. 2014

Muži B

6 minut čtení

O víkendu své první zápasy v nově vytvořené Divizi sehrála i mužská Benfika. Jak to o víkendu na Vinohradech probíhalo nám svěřila samotná Ruka Boží.

První zápas v nové sezóně zahájila vinohradská Benfika v domácím prostředí a s dobře známým soupeřem. V minulé sezóně vyšla z obou měření sil s plným bodovým ziskem, přičemž panterům nadělila na jejich domácím hřišti dokonce 10 gólů. Dost ale z knihy statistik kapitána Sigla a pojďme se podívat na průběh zápasu.

Sokolští dobře věděli co od soupeře čekat také proto, že na trenérské lavici hostí neklidně podupával Miro Hladík, dlouholetý trenér nejen vinohradské mládeže, na kterého mnozí z hráčů vzpomínají. Panteři ihned začali praktikovat nacvičenou rychlou a agresivní hru, která dělala v poklidném tempu hrající Benfice velké problémy. První gól do domácí sítě nebyl dostatečným varováním, a tak po nedůrazu ve středu hřiště přidali hosté další. Ten už byl pro Vinohrady budíčkem a hra začala nabírat na obrátkách. Ani jeden z týmů si však nedokázal vytvořit stálý tlak a hrálo se spíše nahoru dolů. Z toho po náročné letní přípravě fyzicky skvěle vybavená Benfika vzápětí těžila, když napadání Vlka potrestali zpoza brány nahrávající Neuman a pohotově střílející Nigrin. 

Na dlouhou dobu to ale bylo od žluto-černých všechno a vládu nad druhou třetinou převzali borci v červeném. SKV s vypětím sil odráželo jejich útoky a bylo rádo, že po hvizdu ukončujícím druhou část neprohrávalo o víc než dva góly. Hosté totiž tečovanou střelou dokázali pokořit jinak zázračně chytajícího Záhoru.

V třetí části se ale tým pod taktovkou Vikyho Vondry a pod patronátem trenéra Šmolíka (jež tou dobou zrovna mířil do Santiaga de Compostella) zabral a soupeře přitlačil k jeho brankovišti. Panteři ovšem kousali a několik jejich hráčů bylo dokonce odesláno si odpočinout na trestnou lavici. Naději vykřesali křížnou přihrávkou Neuman a hlavně skórující debutant Klíma, nicméně vyrovnávající gól stále nepřicházel. V nouzi nejvyšší, kdy už se domácí hráči pomalu zříkávali víry, je však spasili v životní formě hrající Klíma a sniper Michal Vlk.

Utkání mířilo do prodloužení, ve kterém měli domácí několik dobrých příležitostí, ale pohříchu je neproměnili a tak si krásných 8 diváků v Rieger aréně za své peníze zasloužilo přídavek v podobě nájezdů. V nich se z domácích nemýlil pouze Vlk, a protože rozhodčí jsou také Boží tvorové a je jim dovoleno se mýlit, odvezli si (nově skoro růžoví) Panteři z Riegráčů 2 body.

TJ Sokol Královské Vinohrady B - FbC Panthers 3:4pn (1:2. 0:1, 2:0, 0:0) 

Branky a nahrávky: 11. Nigrin (Neuman), 45. Klíma (Neuman), 58. Vlk (Klíma) - 2. Janoušek (Lubenský), 5. Janoušek (Lubenský), 37. Lubenský (Turianský), rozhodující nájezd Rybka. Rozhodčí: Kokeš, Herman. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 35.


Ve druhém utkání dělala Benfika předskokana mužskému áčku, které poté hostilo mistra z Vítkovic, a podle toho také vypadala návštěva v Riegerových sadech. Soupeř přijel na Vinohrady nabuzen z den staré výhry v Kutné Hoře a byl odhodlaný bodovat i v tomto zápase.

Žluto-černí se hned od začátku ujali iniciativy a usadili se na soupeřově polovině. Střeleckou fazónu ladil zejména Líba Nigrin, který vyslal soupeřovým směrem hned několik projektilů, které ovšem nemířily přesně. Z trápení a ke kanonádě vyzval domácí až kapitán Sigl, který nepohrdl skvělou nabídkou od „Speedyho“ Tůmy. Vzápětí úřadoval navíc Michal Vlk, který není zvyklý na pozice mimo první desítku v kanadském bodování, a přinesl tak klid na domácí hokejky.

Soupeř hrozil sporadicky z brejků, které ale likvidoval tradičně skvělý Záhora nebo pevná sokolská obrana. Skulinek ve vozové hradbě hostí pak Sokolové využívali a zvyšovali svůj náskok až na 7:0. Hosté ovšem v této chvíli, nemajíce co ztratit, změnili taktiku a zahájili osobku, která dělala laxním domácím borcům problémy. Často také nechávali nebohého Záhoru na holičkách a ten tak v rychlém sledu inkasoval 4 góly. Přestože na každý inkasovaný gól měli Sokolové odpověď, jejich zhrzený gólman měl zkažené statistiky i den.

SKV tak v neděli dokráčelo k vítězství 10:4 a jeho hráči i trenér si tak po ranní mši mohli oddechnout a soustředit své myšlenky a přání na následující extraligový zápas.

TJ Sokol Královské Vinohrady B - Fortel TJ Sokol Kobylisy 10:4 (2:0, 4:0, 4:4)

Branky a nahrávky: 19. Sigl (Tůma), 19. Vlk (Pecha), 29. Špaček (Chvátal), 30. Vlk (Klíma), 31. Pecha (Nigrin), 31. Špaček (Sigl), 52. Nigrin (Vlk), 54. Pecha (Neuman), 56. Vlk (Pecha), 59. Vlk - 52. Panenka (Štipka), 53. Paldus (Janů), 55. Svrček (Halama), 57. Halama (Janů). Rozhodčí: Kokeš, Herman. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 25.

Sestava SKV: Záhora – Nigrin, Zima, Chvátal, Sigl (C) – Klíma, Neuman, Pecha, Vlk, Mikeš, Špaček, Tůma. Trenér: Viktor Vondra

Foto: p. Tůma (http://amut.rajce.idnes.cz/SKV_-_TJ_Kobylisy)

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.