SKV představilo nové dresy. Poprvé mají jmenovky

28. 9. 2012

Muži A

2 minuty čtení

Poprvé v historii Sokola Královské Vinohrady mají hráči mužského áčka na dresech jmenovky hráčů. Nové trikoty byly poprvé představeny ve čtvrtečním zápase proti České Lípě – a přinesly SKV výhru 12:6.

„Jsou pěkný, sedí hezky na tělo,“ řekl útočník Jan Svoboda, který si na záda nechal natisknout číslo 24. To kapitán Jaromír Votruba zvolil Jágrovskou osmašedesátku, u dodavatele dresů se ale popletly jmenovky jeho dresu, a tak na hřišti proti Lípě běhali dva Zezulkové. „Já mám na tohle prostě smůlu,“ komentoval nepříjemnou záměnu Votruba.

Za návrhem designu nových dresů stojí dvojice Pavel Doubek – Jirka Buchta. „Tím, že se ten dres dělal sublimační technologií, tak bylo potřeba dres navrhnout úplně komplet,“ popisuje Doubek výrobní postup.

„Museli jsme si tedy zahrát trochu na módního návrháře. Chtěli jsme, aby dres byl aspoň něčím zajímavý, tak jsme udělali po dlouhém přemýšlení designu tento návrh se spojenými pruhy, které se sbíhají směrem k hrudi. V reálu to ale bohužel není moc vidět, protože barvy vyšly hodně podobně. Ve výsledku to ale není úplně na škodu,“ řekl Doubek.

Novinkou na dresech jsou jmenovky „přilepené“ zespoda přímo na číslo, čímž jim vytváří jakýsi piedestal. „Piedestalky se povedly. I když byli lidi včetně mě proti, hodnotím to kladně,“ dodal Svoboda o netradičním prvku. SKV designéři jej dokonce konzultovali s předním mladým českým typografem Vojtou Říhou, který jim nápad pochválil.

Doubek k tomu poznamenal: „Pokusili jsme se propojit číslice a jmenovky do jednoho grafického prvku, aby se oddělily od ostatního potisku. Přijde mi, že na dresu často divák neví, jestli je jmenovka reklamou anebo se jedná opravdu o jméno hráče. Vyslechli si asi dvacet kritik, že se to někomu nelíbí. A nechali to vyrobit.“

Hráči áčka si dresy pochvalovali. A nejen je, ale i celkovou snahu o zviditelnění SKV. „Klubový merchandising jede. A to je dobře, navíc je stylový, viz bufet u kníra, nové logo a trička. Klásiš,“ dodal Svoboda.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.