Souboj o první body na Vinohradech

9. 10. 2014

Muži A

2 minuty čtení

V rámci 4. kola AutoCont extraligy mužů se na Vinohradech představí otrokovičtí Panteři, kteří podobně jako Vinohrady ještě nedokázali v předchozích kolech bodovat.

Vinohrady už za sebou mají 5. kolo, když je v televizní předehrávce hostil Liberec. Ze začátku utkání se od hráčů SKV očekávala nervozita z televizních kamer, která se však nedostavila a Vinohrady se díky dvěma přesilovkám dostaly do vedení 2:0. To byly ale na dlouho poslední míčky, které Vít Vaníček lovil z branky. V následujícím průběhu utkání se kontrola hry jednoznačně přenesla na stranu Liberce, který i díky skvělému Vaníčkovi, jež napočítal úspěšnost zákroků 90%, dotáhl utkání k výsledku 11:4 ve svůj prospěch. „Utkání jsme nezvládli mentálně, naše naivita směrem do útoku a nesmyslné odkrývání zadních vrátek nás stálo utkání. Za stavu 2:0 jsme bezhlavě útočili, to byl zlom zápasu,“ řekl trenér Jan Pazdera.

Kapitán Jan Svoboda pokračuje v dobrých bodových zápisech, ve středečním utkání si připsal 3 body za 1 branku a 2 asistence. Všechny tyto body si navíc připsal v přesilové hře, ostatně SKV se ve hře 5 na 5 neprosadilo. Otrokovice ve svém posledním utkání ve 3. kole shodou okolností také vyzvaly Liberec. V utkání po dvou třetinách prohrávaly už 1:5, ale ve třetí třetině začaly mocně dotahovat. Nicméně na obrat utkání to nestačilo a Otrokovice prohrály 5:6.

Dvěma góly a asistencí se na stíhací jízdě Panterů podílel Tomáš Sovják, zdatně mu sekundoval s jednou brankou a dvěma asistencemi Milan Kováč. Zvláštní náboj bude tento zápas mít pro Stanislava Zezulku a Jiřího Buchtu, kteří velkou část své florbalové kariéry spojili s dresem Panterů a Stanislav zde s florbalem dokonce začínal.

TJ Sokol Královské Vinohrady vs. Panthers Otrokovice
kdy: 12. října 2014, 17:00
kde: Rieger aréna (Polská 1, Praha 2 - Vinohrady)
textový online zde

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.