Vinohrady žily florbalem

15. 10. 2014

Klub

3 minuty čtení

Kromě elitního týmu mužů a žen se do soutěží zapojilo hned 6 dalších družstev SKV. Společně se podíváme na to, jak se jim o víkendu dařilo.

Zdá se, že špatnou nohou do letošní sezony vykročilo mužské céčko. V obou sobotních zápasech se mu nepodařilo prolomit smůlu, která se ho zatím letos drží a na svou první letošní výhru tak stále čeká. V prvním utkání podlehlo Benátkám 6:5 a ve druhém Kings Praha 4:2.

Začátek sezony z říše snů naopak zažívá mužské déčko. To zůstává i po dalším kole stále bez porážky a vede tabulku své soutěže! Zajímavost, kterou provázel první zápas, byl bez debat návrat Martina Marinova do brankoviště. Martin je legendou SKV a v sezoně 2005/06 vychytal historický postup Sokola do extraligy. I díky němu se našim hochům podařilo zdolat Neveklov 4:1. Toto vítězství však přineslo i svou oběť. Zranění kotníku si z tohoto utkání odnesl Olda „Verner“ Pilecký, touto cestou přejeme Oldovi brzké uzdravení a návrat na hrací plochu. Ve druhém utkání déčko doslova ubojovalo remízu 3:3 proti Šnekům z Pěšin.

Dvojboj proti Plzni čekal tento víkend na naše juniorky. Ty si nejprve v prvním zápase poradily se Slávií VŠ Plzeň fotbalový výsledkem 2:1 a ve druhém remizovaly s FBC Plzeň 3:3. Komentář k zápasům nám poskytl trenér Gustav Ondrejčík: „Do prvního utkání jsme vstupovali v plné síle a jsem moc rád, jak k tomu holky přistoupily. Zápas jsme měli pod kontrolou a jen neproměňování šancí nás skoro stálo výhru. Ve druhém utkání jsme byli aktivnější než soupeř, ale opět jsme se trápili v zakončení a nedokázali jsme udržet rychlé tempo v celém zápase. Přesto holkám děkuji za obě domácí utkání, ještě nás čeká spousta práce.“

Dorostenci byli tento víkend úspěšní na 50%. Ve svém prvním utkání těsně přehráli Bučis a za výhru 3:2 brali zaslouženě 3 body. Ve druhém utkání však vyhořeli a dobře hrající Tatran tak trestal každou chybu, až se ukazatel skóre zastavil na výsledku 10:2 v neprospěch SKV.

Starší žákyně vycestovaly až do Mladé Boleslavi, tam na ně čekaly hned 3 utkání. V prvním prohrály s pražským Tatranem 1:10, ve druhém si spravily chuť a vyhrály nad Herbadentem 10:7 a celý víkend zakončili výhrou na dalším pražským celkem Elite poměrem 8:4.

Posledním týmem, který o víkendu hrál, byli naši elévové. Těm se tentokráte nedařilo a zaznamenali dvě prohry, nejprve s Kladnem 1:5 a poté s Kunraticemi 2:6. Přejeme naším nadějím do dalších zápasů více štěstí a výhry jistě přijdou!

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.