Benfika podlehla rezervě Bohemians

15. 10. 2014

Muži B

3 minuty čtení

Mužské béčko neprožívá příliš úspěšný vstup do sezony, o víkendu se zrodila již druhá prohra během tří utkání, tentokráte byla jejich katem rezerva pražských Bohemians.

Termín zápasu o nedělním dopoledni byl pro mnoho hráčů Benfiky dosti problematický. Narušoval totiž jejich rutinu ranní mše a podle toho to na hřišti vypadalo. Hráči v úvodu utkání postrádali odvahu a ráznost synů Božích a svou lehkovážností dokonce nechali soupeře skórovat. Zastupující trenér Vondra, který se kvapem blíží Kristovým létům (gratulujeme!), a který pouze tlumočil pokyny trenéra Šmolíka, jenž v Portugalsku chystal oslavy devadesáti sedmi let od zjevení Naší Paní ve Fátimě, tak musel sáhnout k zoufalým řešením a dal povolení k palbě Nigrinovi, který ovšem tentokrát nezklamal v něj svěřenou důvěru a odvděčil se skvělou střelou k tyči.

Vyrovnaný stav ovšem nevydržel dlouho, Bohemka se svými osmi statečnými bránila hluboko na své polovině a SKV tradičně dobývalo branku marně. Ze skvěle technicky provedených brejků pak soupeř vsítil hned dvakrát. Hráči Vinohrad měli ovšem zvlhlý prach a tak odpovídali jen tyčkami, které nastřelili hned čtyři. Dvěma zásahy se v tomto ohledu blýskla moravská akvizice Hartman. Zmar SKV pokračoval i nadále, soupeř se trefil dokonce v oslabení a vypadalo to, že SKV dostane, jak se píše v Bibli, pořádně naloženo. Naději se snažil vykřesat Neuman, který po Mikešově nahození míček natřikrát dotlačil do branky, ale i ve třetí části měla první slovo Bohemka a odskočila opět na rozdíl tří gólů. 

Zoufalí Sokolové se jali napadat, ale tato disciplína je jim, podobně jako nečestné chování, cizí. Z drobného tlaku ovšem nakonec gól vytěžili – střelou se prosadil Neuman a milostivý Otec nabídl dokonce i příležitost ke kontaktnímu gólu v podobě nájezdu, který ovšem poprvé v sezóně neproměnil Vlk. Závěrečnému tlaku hostí pak vystavil stopku Neuman, kterému byly dva góly málo, a tak si do zápisu přidal ještě dvě minuty za meč Boží. Záhora následující nájezd vychytal skvěle, ale branky už SKV nepřidalo a zažívá tak nejhorší vstup do sezóny kam až paměť sahá. Otázkou zůstává, zda se to neprojeví personálními změnami, ale vedení Sokola má, podle jeho vyjádření, stále pevnou víru ve fundovanost pana Šmolíka a rozhodně s ním nehodlá rozvázat spolupráci.

FbŠ Bohemians B - TJ Sokol Královské Vinohrady B 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Plecháč (Blažej), 17. Boháč (Červenka), 23. Červenka (Boháč), 29. Dragoun (Plecháč), 49. Plecháč (Kulhánek) - 9. Nigrin (Hartman), 38. Neuman (Mikeš), 50. Neuman (Klíma). Rozhodčí: Rousek, Šaroch. Vyloučení3 + Martin Boháč 10:1. Bez využití. Diváci: 4. 

Sestava SKV: Záhora - Nigrin, Neuman, Kytka, Pecha, Vlk, Zima, Chvátal, Klíma, Stavjaňa, Mikeš, Hartman, Špaček, Zítko. Trenér: Viktor Vondra.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.