Kapitán Svoboda: V úterý se bude chtít každý předvést

16. 11. 2014

Muži A

3 minuty čtení

Kapitán mužského A týmu se pro naše stránky rozpovídal o úvodu sezony, o tlaku, který cítí nebo o úterním TV utkání se Spartou.

Před sezonou navlékl na svou ruku kapitánskou pásku. Kdo jiný by také měl vézt vinohradský tým než jeho odchovanec, který mnoho zkušeností s nejvyšší soutěží nabral v Chodově. A letos vůdcovské schopnosti prokazuje, neboť se 14 body vede kanadské bodování svého týmu.
 
Ale sám cítí, že to není ono. Vinohrady jsou na předposlední pozici a body zatím braly pouze za výhru s Otrokovicemi. Především od televizního zápasu v Liberci si Vinohradští slibovali víc. „Úvod sezony je pro mě zklamáním. Děláme spoustu chyb, nedáváme branky, jsme předposlední, hra není dobrá,“ hodnotí dosavadní průběh nového ročníku.
 
Už před sezonou bylo jasné, že budou mít hráči problémy s přechodem na vyšší úroveň. Skok mezi extraligou a 1. ligou je stále obrovský. „Největší rozdíl je v rychlosti rozhodování. Bohužel jsme stále na prvoligové úrovni a díky tomu i na 11. místě,“ vysvětluje Svoboda.
 
Po Lukáši Lancovi přebral post kapitána a je si vědom větší zodpovědnosti. „Tlak na sebe větší cítím, ale ne kvůli kapitánské pásce. Spíš kvůli vlastnímu očekávání a snaze něco ukázat. Přece jen jsme na očích,“ připomíná zvýšenou pozornost.
 
A proč Vinohradští doposud nemají bodů více? Svoboda nabízí jednoznačnou odpověď. „Neplníme úkoly. Když to řeknu jednoduše, obránci mají bránit, ale nebrání. Střelci mají dávat branky, ale radši nahrávají. Nechceme dělat věci tak, jak máme,“ kroutí hlavou.
 
Sokolové však musí na předchozí nezdary zapomenout. V úterý večer je čeká televizní utkání se Spartou. Půjde o vůbec první domácí zápas SKV, který bude vysílat televize. „Očekávání jsou určitě velká. Půjde o televizní zápas v týdnu, bude nacpaná hala. Dovolím si tvrdit, že půjde o souboj s atmosférou play-off. Každý bude chtít body, každý bude chtít vyhrát a ukázat se,“ těší se na zápas roku Svoboda.
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.