Benfika si smlsla na svých soupeřích

24. 11. 2014

Muži B

6 minut čtení

Ve dvou zápasech o víkendu 15. a 16. 11. nasypalo mužské béčko do sítí svých soupeřů celkem 29 branek a připsalo si plný počet bodů

Rozčarování z dosavadních výsledků se hráči Benfiky chystali zahnat svatomartinskou husičkou po zápase a o motivace a tlupu hladových střelců tak nebyla nouze. Chodovské béčko se naproti tomu krčilo na posledním místě tabulky a s plnými (leckdy i přeplněnými) břichy naopak přijelo.

V duchu vinohradské tradice byli sice domácí aktivnější, nicméně gól vsítili z jejich první střely po třech minutách hosté. Neohrožení Sokoli nicméně pokračovali v tlaku a „přihořívali“ soupeřově obraně. Ze své tradiční pozice kolem půlky se trefil Nigrin, čímž nadchl k netradiční střelecké formě i Lukyho Chvátala. Ten stihl během tří minut dvakrát zavěsit a SKV tak po první třetině vedlo 3:1.

Druhá část se nesla v dosti laxním duchu z obou stran. Domácí sice vstřelili několik gólů, ale zejména druhá pětka kupila zmatky a nedůraz a kazila Záhorovi jeho oblíbené statistiky. Náskok žluto-černých se nicméně o gól zvedl, a tak mohli domácí diváci dál pět chorály na své borce.

Potlesk a povzbuzování zaplněné haly zejména bylo to, co domácí od začátku roku potřebovali. Vytrhli se z letargie a začali sázet soupeři jeden gól za druhým. Jen nářek trenéra soupeře, který žádal slitování pro své ovečky, donutil bohabojné domácí k tomu, aby soupeře nedeklasovali dvaceti brankami. Zejména v dobré míře byla a vrcholu v lásce k bližnímu dosáhla druhá sokolská pětka, která se podepsala pod všechny góly soupeře. Zápas tak skončil 18:5, přičemž se trefili všichni domácí vyjma M. Zimy (nejedná se o odpadlíka od pravé víry, který se klaní modlám v kolébce reformovaných kacířů).

TJ Sokol Královské Vinohrady B - TJ JM FAT PIPE Chodov B 18:5 (3:1, 3:2, 12:2)

Branky a nahrávky: 11. Nigrin (Smutný), 12. Chvátal (Špaček), 15. Chvátal (Špaček), 25. Neuman (Řeřicha), 28. Sigl (Mikeš), 33. Nigrin (Hartman), 43. Špaček (Tůma), 43. Hartman (Nigrin), 44. Zitko (Vlk), 47. Neuman (Pecha), 49. Smutný (Kytka), 49. Mikeš (Sigl), 51. Řeřicha (Vlk), 56. Sigl (Tůma), 57. Kytka (Nigrin), 58. Neuman (Pecha), 59. Řeřicha (Vlk), 60. Nigrin (Hartman) - 4. Doležal (Kořínek), 26. Doležal (Baláž), 40. Doležal (Baláž), 58. Jonáš (Aubrecht), 60. Doležal (Kořínek). Rozhodčí: Novák, Brejcha. Vyloučení: 1:1; Bez využití. Diváci: 2.

Sestava SKV: Záhora - Řeřicha, Zitko, Nigrin, Zima, Sigl, Mikeš - Neuman, Pecha, Vlk, Smutný, Kytka, Chvátal, Hartman, Špaček, Tůma.


Sobotní zápas byl sice pro domácí výhrou, nicméně následná tříchodová večeře skončila pro mnohé z hráčů remízou či dokonce prohrou (za zmínku ovšem stojí výkon kapitána Sigla, který si dokázal poradit s husou, několika pivy i zmrzlinou navrch), a proto zvolili někteří půst, coby ideální formu přípravy na důležitý zápas se sousedem v tabulce.

 Boleslavští přijeli bez extraligových posil, zato s mladými nadějemi z extraligy juniorské…kromě toho také potvrdili, že výkony Benfiky v minulých sezónách byly pro mnoho florbalistů vzorem a na hřišti se tak za Boleslav objevily i fanouškovské dresy se jmény Vlk či Tůma. Opory SKV pod těmito jmény se naštěstí ukázaly v dobrém světle a vinohradští tak šli i jejich zásluhou brzy do vedení. To v průběhu zápasu dále narůstalo a Sokolům se dlouho dařilo držet i čistý štít. Podíl na tom měla pravděpodobně absence stratéga Sigla – zejména jeho druhá pětka působila dozadu nezvykle kompaktně a důrazně. Zásluha Kempy na tomto stavu je ovšem více než diskutabilní.

Domácí byli v dobré míře a přidělovali soupeři jeden direkt za druhým – na konci druhé třetiny tak fanynky aplaudovaly skóre 8:0. O tom, že Pý(e?)cha předchází pád, se ale SKV mělo přesvědčit brzo v osobě Kempy. Pátý nejlepší gólman ligy se kasal, že půl litru svěcené vody před zápasem ho činí neprůstřelným a rouhal se, že snad ani Ježíš by mu nedal gól…takové jednání ovšem nemohlo zůstat bez odezvy nebes a Kempa vzápětí lovil za zády jeden míč za druhým.

Drama naštěstí vyšší moc nepřipustila a i přes prohru 3:5 ve třetí části udrželi domácí luxusní skóre 11:5. Poprvé tak mohli domácí konečně vzkřiknout Hallelujah! a radovat se z plného bodového zisku a třetího místa v tabulce.

TJ Sokol Královské Vinohrady B - BILLY BOY Florbal MB B 11:5 (4:0, 4:0, 3:5)

Branky a nahrávky: 5. Hartman (Nigrin), 7. Pecha (Vlk), 9. Neuman, 13. Vlk, 21. Zima (Smutný), 30. Nigrin (Zima), 36. Hartman (Zima), 37. Zitko (Vlk), 47. Vlk (Zitko), 54. Neuman, 57. Hartman (Nigrin) - 42. Štěrba (Kotrlec), 43. Hanzlík (Tůma), 45. Tůma (Vlk), 55. Hála (Štěrba), 55. Hála (Kotrlec). Rozhodčí: Dunda, Flek. Vyloučení:0:3. Využití: 1:0.

Sestava SKV: Kempa - Řeřicha, Zitko, Nigrin, Zima, Sigl, Mikeš - Neuman, Pecha, Vlk, Smutný, Kytka, Chvátal, Hartman, Špaček, Tůma.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.