Z Brna bez bodu a stále poslední

24. 11. 2014

Ženy A

5 minut čtení

Ani zlepšená mezihra v posledních zápasech neodlepila SKV Ladies z posledního místa extraligové tabulky. V určitých částech velmi vyrovnaný zápas nakonec ovládly Židenice.

Vinohrady nastoupily k utkání s 2 obrannými dvojicemi a 3 útočnými trojicemi a poprvé v letošní sezoně také takto zápas dohrály. Židenice jsou totiž známé neuvěřitelným fyzickým fondem, a tak, výjimečně mužská trenérská trojička ve složení Kotík-Ondrejčík-Svoboda, nenechala nic náhodě a poctivě všechny hráčky točila. Od začátku utkání bylo jasné, že půjde o vyrovnaný zápas. Brno bylo aktivnější, více střílelo a po domluveném signálu velmi dobře napadalo. Vinohrady však dokázaly presu odolávat a po krásném ťukesu z první se dostaly do přečíslení a situaci 2 na 1 přímo ukázkově vyřešilo duo Tvrzníková-Hyršlová. Tento gól SKV povzbudil a hrálo s větším klidem. Bohužel v čase 19:18 využila domácí Indrová výhoz od golmanky Příleské a samostatný únik, ač faulována, proměnila. Do šaten se šlo tedy za smírného stavu 1:1. 

2. třetina je však pro Ladies nejspíš zakletá. Po velmi statickém začátku z obou stran Vinohrady předvedly pro ně již tradiční herní výpadek. V časovém úseku 5 minut obdržely 3 laciné góly. Nejdříve po špatně odbráněné standardce z rohu, následně po 2 křižných přihrávkách přes celé hřiště a nakonec z předbrankového prostoru. Tam doklepávala Dernerová do prázdné brány a zvyšovala tak již na 4:1 pro domácí. Hostující tým z Riegerových sadů se však nehodlal jen tak vzdát a odpověděl na nadílku od Brna alespoň jedním gólem. Po rychlém postupu do útoku našla Reichová krásnou přihrávkou před bránu Javorskou a ta pouze balonek uklidila k bližší tyčce. SKV gól znovu nabudil a úspěšně blokovalo téměř všechny střelecké pokusy domácích. Na rozdíl jediné branky mohla snížit Tvrzníková, ta ale prázdnou bránou od Hyršlové pohrdla a posadila tak své radující se spoluhráčky zpět na střídačku. 

Pro Sokolky začalo poslední dějství skvěle. Když se Jiřičková z otočky drala před bránu, aby už pouze zakončila do odkryté branky, tak ji Příleská vystavila stopku a ošklivým faulem jí podrazila nohy. Pád zazněl celou halou, ale naštěstí se otřesená Jiřičková zvedla a po krátké pauze i nadále pokračovala v zápase. Bylo uděleno trestné střílení, kterého se ujala Terka Trunečková a Jiřičkovou pomstila na jedničku. Klasickým přehozením z bekhendu na forhend a následnou střelou snížila na rozdíl jediného gólu! V polovině třetiny šly Vinohrady přečíslení 3 na 2, ale nedokázaly ani zakončit a jejich přihrávku domácí vystihly. Následný protiútok zvládly s finesou a znovu hostům odskočily. Utkání se již chýlilo pomalu ke konci, a tak hostující tým sáhl po time-outu. Sokolkám nezbývalo nic jiného než nahazovat na bránu a doufat, že to tam nějak spadne. Avšak místo gólu v brance domácích, padl gól na druhé straně a Hyksová zvyšovala již na 6:3. SKV však dále bojovalo a malou naději jim vykřesala Hyršlová. Tvrzníková snad poprvé v zápase vystřelila, ale trefila pouze Hyršlovou clonící před golmankou. Od té se naštěstí balonek odrazil za záda golmanky a hosté se znovu přiblížily domácím. Minuta a půl do konce utkání bylo však ohromně malé množství času, a tak v zápalu boje Sokolky už moc nedaly na bránění a stačily ještě branku obdržet. Konečný stav utkání byl tedy 7:4 pro domácí brněnský tým. 

Ladies tedy ukončují polovinu jejich 2. extraligové sezony na posledním místě. Na jejich výkonech je vidět zlepšení především v mezihře, avšak problém jim stále dělá produktivita a útočná fáze. Již tento pátek se utkají na domácí půdě s Olomoucí, tak neváhejte přijít a podpořit je v zisku prvních domácích bodů!

Sokol Židenice EUROCOMPANIES - TJ Sokol Královské Vinohrady 7:4 (1:1; 3:1; 3:2)

Branky a nahrávky: 20. Indrová (Příleská), 29. Zlámalová (Pravcová), 31. Indrová (Zlámalová), 33. Dernerová (Švecová), 51. Veletová (Svobodová), 57. Hyksová (Dernerová), 60. Švecová (Veletová) - 14. Tvrzníková (Hyršlová), 34. Javorská (Reichová), 44. Trunečková, 59. Hyršlová (Tvrzníková). Rozhodčí: Drška, Meisner. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 88.

Sestava SKV: Máčilová - Honzová, Strejcovská, Valášková (C), Sladkovská – Trunečková T., Hyršlová, Tvrzníková, Reichová, Javorská, Jiřičková, Šádková, Petřeková, Komorousová, Schwarzová.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.