Benfika se vyšplhala na první místo!

17. 12. 2014

Muži B

6 minut čtení

Souběžně s mistrovstvím světa ve Švédsku sehrála svá utkání i vinohradská Benfika a se svými soupeři si dokázala poradit. Vánoční pauzu tak přečká na prvním místě!

Ruka Boží se Vám omlouvá za dvojzápasový výpadek, nicméně zaměstnána byla i jinde (Ondrušek by mohl vyprávět) – navíc Benfika si obou zápasech vedla standardně bohovsky a nebylo tak třeba situaci komentovat.

Jiná situace nastala ovšem v sobotu, kdy vinohradští narazili na modlářskou sektu z Radlic. Ta, pod vedením obávaného fanatika, (jenž skrývá svou tvář pod hluboko naraženou kšiltovku a nechává si říkat Tvrdík) se Sokolům postavili tvrdě na odpor. Již od první minuty bylo jasné, že zápas bude hosty bolet. Panteři nevypustili jedinou možnost k osobnímu souboji a rytíři ve zlaté zbroji tak měli jen málo prostoru k manévrování. Ani radlické kolbiště příliš nenahrává kombinačnímu stylu hostí a vinohradský potěr (který zápasu přihlížel) tak asi pochytil více bojovnosti než technických fines. Šancí příliš nebylo a o to větší radost přinesl Vlkův gól po ukázkovém krosu od Pechy.

Na rozdíl od Pantherů, kteří do zápasu vlétli s notnou vervou, se rozhodčí probrali až později, ale zato pořádně, a domácí tak strávili téměř půlku druhé třetiny v oslabení. Nekoncentrace v domácích šicích také využil kapitán Sigl, který předvedl své nekompromisní zakončení, o kterém se píše už v Bibli („Napřáhni svou hůl a udeř do prachu…“) – nemusím zajisté připomínat, že toto rčení nalezneme v Exodu (8:12).

V části třetí ovšem na žluto-černé padla únava. Jejich útoky byly bezzubé a naopak domácí hnalo početné publikum, které si přálo vidět obrat. Kempa, nejen jménem vpravdě skála, na níž je možno vybudovat církev, se dostával pod tvrdou palbu a gólové vyústění na sebe nedalo dlouho čekat. Pantheři i díky důrazu v brankovišti v rychlém sledu vsítili tři góly a nad Benfikou se stahovala mračna. Nebyl to ovšem nikdo jiný, než znovu kapitán Sigl, který si navzdory svému křestnímu jménu věděl rady a břicho velryby rozťal mohutným švihem, kterým z dobrých dvou metrů poslal utkání do prodloužení.

Ačkoliv to je tradičně slabinou našich borců, příklad jejich kapitána hráče povzbudil a vzepjali se, (konkrétně Luky Chvátal) k rozhodujícímu úderu, který rozhodl o tom, že o sobotním večeru se Pantheři z jejich šatny domů už nedostanou.

FbC Panthers - TJ Sokol Královské Vinohrady B 3:4p (0:1, 0:1, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 46. Lubenský (Janoušek), 48. Lubenský (Polcar), 56. Daněk (Klíma) - 8. Vlk (Pecha), 31. Sigl, 58. Sigl (Chvátal), 65. Chvátal (Tůma). Rozhodčí: Bollardt, Dunda. Vyloučení: 5:1. Bez využití. Diváci: 78.

Sestava SKV: Kempa - Nigrin, Řeřicha, Zitko, Sigl  - Neuman, Pecha, Vlk, Zima, Chvátal, Mikeš M., Špaček, Tůma.


Mnohým z hostujících borců jistě přišlo vhod, že zápas byl naplánován až na odpolední hodiny, neboť dopoledne využili k dospání deficitů po SKV party. Probuzení nicméně nebylo zas tak příjemné, neboť nás opět čekal těžký a neoblíbený soupeř v ještě neoblíbenější hale.

Úroveň zápasu byla zpočátku nevalná a nezvedal ji ani postarší fanoušek domácího týmu, který hlasitým povzbuzováním jitřil bolest hlavy většině Sokolů. Z bezgólové nudy vytrhli utkání nejprve černo-bílí. Benfika se nicméně z obdrženého gólu nepoučila a za chvíli už Záhora lovil míč ze sítě podruhé. Nutno dodat, že předtím předvedl několik skvělých zákroků, jimiž držel svůj celek ve hře. Zmar hostů naštěstí nebyl po první třetině až takový, neboť špatné rozehrávky kobyliských využili nahrávající Neuman a střílející Řeřicha.

SKV po pauze přeřadilo na další stupeň, zejména díky emotivnímu projevu Honzy Řeřichy (po kterém touží minimálně jeden extraligový tým) a radovalo se z přesilovkového Vlkova gólu. Zde se nicméně ukázalo, že přízeň našeho Pána je vrtkavá a sobotní spasitel Sigl se šel po hrubce a obdrženém gólu posadit na střídačku. Na rozdíl dvou gólů šli domácí vbrzku poté. Upocený veterán Janů ukázal, že herní chytrost je někdy více než síla a rychlost a zkušeně vsítil Záhorovi nad nohou. I na tuto Boží zkoušku našli ovšem domácí odpověď. Rychlý kontr po trase Neuman-Vlk-Řeřicha Honza bravurně proměnil a situace před třetí periodou tak byla otevřená.

V té už Sokoli naplno zúročili svou tuhou letní přípravu a soupeře, který byl rozhodnut bránit výsledek, začali dobývat. Zadní vrátka hlídal rychlík Nigrin a pokud se domácím přesto podařilo přes bdělého Nestora proniknout, hasil vše žralok Záhora. Mužem dne se ovšem stal Matěj Špaček, který nejprve dorážkou zavěsil a následně prokázal značnou znalost anatomie, když po padajícím gólmanem protlačil backhandovou střelu jedinou možnou skulinkou. Sever Prahy nicméně o vzrušující podívanou nepřišel. Vyloučen byl Neuman, ale obětaví Sokoli vpadávali do střel a mohli si nakonec dovolit i neproměnit několik střel na prázdnou bránu.

Fortel TJ Sokol Kobylisy - TJ Sokol Královské Vinohrady B 4:5 (2:1, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Hrdlička, 9. Zíka (Starostka), 24. Kočí (Růžička), 32. Janů (Paldus) - 15. Řeřicha (Neuman), 28. Vlk (Řeřicha), 34. Řeřicha (Vlk), 48. Špaček (Nigrin), 51. Špaček. Rozhodčí: Jakoubek, Hós. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 21.

Sestava SKV: Záhora - Nigrin, Řeřicha, Zitko, Sigl - Vlk, Pecha, Neuman, Mikeš M., Mikeš F., Špaček, Tůma.

Foto: p. Tůma (http://amut.rajce.idnes.cz/)

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.