Mužské áčko jde do odvet s řadou změn, připravuje se na play down

19. 12. 2014

Klub

4 minuty čtení

Nepovedená první část sezóny přinesla v kádru extraligového nováčka SKV řadu personálních i organizačních změn. Klíčová role v realizačním týmu však zůstává ve stejném obsazení.

Jako hlavní trenér povede Vinohrady do bojů o záchranu nejvyšší soutěže Jan Pazdera. Ten sice po sérii neúspěchů nabídl svou rezignaci, vedení klubu ji však okamžitě odmítlo.
 
„Na celém týmu bylo v závěru podzimní části patrné, že je trápí výsledkové neúspěchy a nedokáží bodově prodat poctivě odpracovanou letní přípravu. Pesimistické myšlenky se nevyhnuly ani trenéru Pazderovi, který po zápase v Ostravě nabídl svou rezignaci s tím, že bude možná lepší zkusit s týmem pracovat jinak. Tuto možnost jsme však okamžitě zamítli. Herní vzestup týmu je pod Honzou jednoznačně patrný, nováčkovské nadšení sice během podzimu narazilo na extraligovou realitu, ale atraktivní ofenzivní styl, který trenér Pazdera v našem klubu ordinuje, se nám líbí a věříme mu i do budoucna. Realizační tým, v jehož je čele, má nadále plnu podporu vedení a všichni věříme, že sezóna nakonec skončí úspěšně a v extralize se SKV bude objevovat i v příštích letech,“ vyjádřil podporu trenéru Janu Pazderovi za vedení SKV prezident klubu Luděk Pokorný.
 
K řadě změn však po první polovině základní části došlo v hráčském i realizačním týmu. Novým asistentem se stal Martin Hovořák, který po boku Jana Pazdery dovedl v loňské sezóně SKV za postupem do extraligy a jako stávající trenér juniorů kývl na nabídku obnovené spolupráce pro rozhodující fázi sezóny. Realizační tým rozšířil i kondiční trenér Ondřej Kratochvíl, u týmu nadále zůstávají asistenti Aleš Stavjaňa, Vilém Svoboda a fyzioterapeutka Kaisa Lind.
 
Největší herní ztrátou je určitě odchod zkušeného obránce Lukáše Lance, který jako kapitán dovedl loni SKV do extraligy. Vzhledem k nadcházejícímu ročnímu zahraničnímu angažmá neměl do extraligy už ani naskočit, nakonec po dohodě s trenéry týmu vypomohl v celé podzimní části a hlavně v jejím závěru byl jedním z tahounů týmu. 
 
Své působení v brance SKV ukončila i podzimní jednička Karel Mrkos, který se s trenéry neshodl na hodnocení podzimní části a vzájemná spolupráce nebyla prozatím obnovena. V extralize se neprosadil ani Michal Smutný, který dohraje sezónu v Traverze Mukařov, na střídavý start do Pelhřimova zamíří na odvetnou část mladý Jakub Záň.
 
Zatím jedinou větší posilou SKV je gólman s extraligovými zkušenostmi Martin Novotný, který působil v Mladé Boleslavi. Do branky se rovněž po vážném zranění ze 2. kola s Vítkovicemi vrací Petr Weisgärber, na marodce ho však mezitím vystřídala nečekaná jednička posledních kol Jiří Buchta, který musí na operaci s kolenem. Hostování i na druhou část sezóny bylo prodlouženo Milanu Bínovi z Pelhřimova, bratrům Štěpánovi a Matějovi Raiterovým a talentovanému junioru Jakubu Renčínovi z Black Angels. Hlavním návratem je však příchod klubové legendy Dalibora Nigrina, který se jako jediný z oslovených hráčů mužského béčka rozhodl přispět k záchraně extraligy pro SKV přímo na hřišti.
 
„Líby si velmi vážíme a jsme rádi, že se rozhodl pomoci SKV v nelehké chvíli. Je bohužel paradoxní, že ze sedmi oslovených hráčů našeho béčka nakonec na naší nabídku kývl zrovna nejstarší z nich, u něhož bychom odmítnutí rozuměli asi nejlépe. Mrzí nás zejména přístup našich mladých talentovaných hráčů, ať už z mužského béčka nebo současné juniorky, kteří nejsou ochotni věnovat se florbalu naplno jako sportu a spokojí se s hraním pro zábavu. Jejich rozhodnutí samozřejmě respektujeme, ale bude asi potřeba přehodnotit v SKV výchovu mládeže, aby se po několikaletém úsilí o jejich sportovní i lidský rozvoj neobraceli k mateřskému klubu zády ve chvílích, kdy je SKV nejvíce potřebuje,“ pozastavil se nad přístupem současné mladé generace Vilém Svoboda jako sportovní ředitel klubu.
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.