Dobrý výkon ve druhé třetině na lepší výsledek nestačil

14. 1. 2015

Muži A

4 minuty čtení

Vinohrady prohrály na hřišti Tatranu 3:10. Druhou část zápasu sice ovládly 3:1, ve zbytku utkání však na lídra tabulky nestačily.

První dějství začalo pro SKV nejhůře, jak mohlo. Během osmi vteřin šel Tatran do vedení, které po zbytek utkání už nepustil. První akce zápasu v podání neuvěřitelně našlapané lajny Střešovic skončila gólem do prázdné branky, kterou Marek Vávra vymyslel Janu Natovovi. Nedlouho poté se prosadila i juniorská lajna Tatranu, která v podstatě předvedla stejnou akci, akorát zakončující Vašíček vyslal projektil z druhé strany hřiště. Nedělní kolotoč však zdaleka nekončil. Do konce úvodního dějství přidali Střešovičtí ještě tři přesné zásahy díky Vávrovi, Fridrichovi a Gruberovi. Tatran tak mohl odejít do šaten s pohodlným náskokem 5:0.


Druhá třetina však byla, co se týče výsledku, v režii Vinohrad. Kafkovo čisté konto smazal Michal Dolejš, který po výhozu Weissgärbera nachytal reprezentačního gólmana na švestkách u přední tyčky. Minutu po gólu zvonil na tyčku Renčín. Další snahy však na chvíli překazil Štěpán Raiter, který si po zákroku na Natova odešel odpočinout na trestnou lavici. Oslabení však SKV zvládlo na jedničku, Tatran se nemohl usadit na své útočné polovině a Weissgärber tak neměl ani moc práce. Druhý gól Vinohrad přidal Josef Mareš, který se prosadil bekhendovou střelou od mantinelu. O několik vteřin později nebezpečně pálil Rossi, ale do branky si jeho projektil cestu nenašel. Na tuto šanci hostů však reagoval Marek Vávra a svým gólem utlumil snižování Vinohrad. Do konce třetiny si Weissgärber připsal několik úspěšných zákroků a do listiny střelců se zapsal i Jan Svoboda, který pohotovou střelou z ideálního předbrankového prostoru snížil na rozdíl tří branek.


Jak ale začala první třetina, začala i třetina poslední. Během čtyř minut vstřelili Střešovičtí dvě branky a vrátili se k bezchybné hře. Tatran si vytvořil víceméně stálý tlak, z čehož vytěžil Milan Fridrich další gól domácích. Vinohradským stále ubývaly síly a nakonec v poslední minutě lovil Weissgärber míček ze sítě podesáté.


Tatran Omlux Střešovice - TJ Sokol Královské Vinohrady 10:3 (5:0, 1:3, 4:0)
Branky a nahrávky: 
1. Natov (Vávra), 2. Vašíček (Slavík), 7. Vávra (Fridrich), 12. Fridrich (Deutsch), 17. Gruber (Riebauer), 30. Vávra (Natov), 42. Gruber (Riebauer), 45. Gruber (Horký), 50. Fridrich (Beneš), 60. Řehoř (Kolísko) - 22. Dolejš (Weissgärber), 29. Mareš (Beran), 39. Svoboda (Renčín). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 0:1; Bez využití. Diváci:150.


Sestava SKV: Weissgärber - Rossi, Svoboda (C), Nigrin, Raiter Š., Zezulka, Houra, Záň - Stuchlík Z., Renčín, Králík, Konečný, Bína, Dolejš, Gregor, Beran, Mareš, Raiter M.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.