Muži dotahovali, na body to však nestačilo

20. 1. 2015

Muži A

5 minut čtení

Vinohrady v nedělním souboji prohrávaly s Bohemians už 3:7, když začaly mocně dotahovat až na jednobrankový rozdíl čtyři minuty před koncem utkání. Vyrovnávacího gólu se však nedočkaly

Už první vteřiny utkání se odehrávaly ve zběsilém tempu, které vydrželo až do konce zápasu. Jako první se v šanci ocitl Rossi, mířil však těsně mimo tři tyče. Další akce se odehrávaly na obou stranách, oba brankáři však byli stoprocentní. Weissgärber si poradil se střelou Chlumského i Martina Šimka, na druhé straně si připisoval úspěšné zákroky Cimbálek. Ve třinácté minutě se do samostatného úniku pustil Houra, byl však nedovoleně zastaven a SKV mělo přesilovku. Po nařízené standardní situaci pálil nepřesně Bína a Vinohrady si vytvářely další dobré šance – avšak bez gólového úspěchu. Bohemians se po oslabení také pustilo do dobývání domácí svatyně, jejich křižné a krátké nahrávky však Sokolové vydařeně bránili a často se dostávali do rychlých brejků. Jeden takový úspěšně zakončil premiérovým gólem v extralize mužů Tomáš Beran, který nepohrdl prázdnou brankou od Josefa Mareše.

Prostřední dějství nezačalo pro domácí dobře. Ze šaten se na hřiště vrátili se zpožděním a museli tak čelit početní výhodě FbŠ. Zelenobílí zasypali Weissgärbera několika střelami, ten však stále odolával a když už, pomohla mu branková konstrukce. Oslabení SKV přečkalo bez ztráty kytičky, FbŠ však i nadále bylo velmi agresivním a lepším týmem na hřišti. Byli to však domácí, kdo vstřelil gól dříve. Rossi uzmul míček hostům a sám proti Cimbálkovi se nemýlil. Z dvoubrankového vedení se však SKV neradovalo dlouho – již o minutu později snižoval Kuncman a ve třicáté první minutě srovnával Šárka po naprostém rozebrání domácí obrany. Vedení vrátil na stranu Vinohrad Bína, který se prosadil z brankoviště po dobré práci Konečného za brankou. Odpověď od FbŠ na sebe opět nenechala dlouho čekat. Dvěma slepenými góly obrátilo skóre utkání a Vinohrady najednou tahaly za kratší konec..

Nervy drásající utkání však ani zdaleka nebylo u konce. Domácí se poučili z minulé přestávky, přišli včas a během pár vteřin prověřoval pozornost Cimbálka Zbyněk Stuchlík. SKV mělo v úvodu třetiny více ze hry, gólu se však ne a ne dopracovat. Gólman hostů pochytal všechny pokusy Mareše, Svobody i Králíka. Po jedné domácí akci zvonila dokonce tyč, z následného protiútoku se však prosadili hosté, odskočili do dvoubrankového vedení a o necelou půlminutu zvyšoval na 3:6 Kieler. V padesáté minutě se do zakončení dral Renčín, před prázdnou brankou jej však zfauloval Čihák a diváci byli svědky trestného střílení, ke kterému se postavil Bína. Cimbálek se sice nechal položit na záda, přehození však už nedopustil a Vinohrady se musely spokojit se druhou přesilovou hrou v tomto utkání. Ta paradoxně nabídla více šancí hráčům Bohemians, gól však nepadl ani na jedné straně. Minutu po návratu Čiháka na hřiště zvyšoval na pohodlný čtyřbrankový náskok Martin Šimek a s Vinohrady to vypadalo bledě. Přišla ale velmi povedená tříminutovka, ve které se za sebou prosadili Renčín, Mareš a Dolejš a na tabuli svítilo o mnoho příznivějších 6:7 v čase 55:54. Času tedy dost, ne však tolik, aby Vinohrady dotáhly svůj obrat až do konce. FbŠ svým vytaženým napadáním zabránilo vyběhnout Weissgärberovi z branky dříve, než půl minuty před koncem utkání a svůj hubený náskok si už pohlídalo.

TJ Sokol Královské Vinohrady - FbŠ Bohemians 6:7 (1:0, 2:4, 3:3)

Branky a nahrávky: 19. Beran (Mareš), 25. Rossi, 38. Bína (Konečný), 54. Renčín, 56. Mareš (Králík), 56. Dolejš (Stuchlík O.) - 26. Kuncman (Kisugite), 31. Šárka (Bagin), 39. Šimek M. (Kieler), 39. Šárka, 49. Mandík (Bagin), 49. Kieler (Šimek M.), 53. Šimek M. (Zezulka). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 153.

Sestava SKV: Weissgärber - Nigrin, Rossi, Raiter Š., Stuchlík O., Zezulka, Houra – Svoboda (C), Stuchlík Z., Renčín, Dolejš, Bína, Konečný, Mareš, Raiter M., Beran, Králík, Záň.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.