Vinohrady nedobytnou tvrzí! Sokol zvládl i čtvrtý domácí zápas

14. 10. 2012

Muži A

3 minuty čtení

Čtyři body Honzy Buchty a hattrick Pepy Mareše nejvíce přispěly k výhře SKV nad Pelhřimovem. Vinohrady tak zvládly i svůj čtvrtý zápas na domácí půdě a teď je naopak čeká série výjezdů.

Jako obvykle poprvé vedl soupeř. Odhodlaný Pelhřimov se dostal do vedení už v první minutě díky trefě Bíny. Sokol ale skóre dokázal díky důrazu Pepy Mareše a přesné mušce Honzy Buchty otočit. Za Spartak se však ještě do konce první dvacetiminutovky trefili Poduška a podruhé v zápase také Bína.
 
Domácí zlepšili svůj herní projev a začali svého soupeře přehrávat. Hlavně se častěji tlačili do zakončení. Jednogólové manko smazal na začátku druhé třetiny nekompromisním zakončením Kuba Menhart. Hosté pak využili i svou druhou přesilovku a naposledy v tomto střetnutí vedli. Pak totiž opět srovnal krok aktivní Svoboda a třicet vteřin poté připravil gól Buchtovi.
 
Ve 35. minutě Pelhřimov ještě dokázal srovnat krok s domácími. Lukáš Brychca trefil míček ze vzduchu a zašpendlil ho do horního rohu Kempovy branky. Nový brankář v dresu SKV i přesto předvedl povedený výkon a připsal si 19 zákroků.
 
Sokol se v závěru druhé části dostal zásluhou Pepy Mareše do vedení 6:5. Stejný hráč rozdíl ve skóre ještě navýšil a zkompletoval tak svůj hattrick. O drama v závěru se postaral Švrkala, jenže na druhé straně se prosadil Menhart a definitivně stvrdil vítězství Vinohrad.
 
TJ Sokol Královské Vinohrady - Spartak Pelhřimov 8:6 (2:3, 4:2, 2:1)
 
Branky a nahrávky: 6. J. Mareš (Mikšovský), 9. Jan Buchta (Svoboda), 22. Menhart (Jan Buchta), 28. Svoboda (Zezulka), 28.  Jan Buchta (Svoboda), 39. J. Mareš (Zezulka), 45. J. Mareš (Kytka), 57. Menhart (Jan Buchta) - 1. Bína (Fučík), 9. Poduška (Kos), 18. Bína (Kučera), 25. Kučera (Poduška), 35. Brychca (Bína), 52. Švrkala (Kučera). Rozhodčí: Sochůrek, Šuvada. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:2. Diváci: 75.
 
Sestava SKV: Kempa - Lanc, Houra, Kytka, Dolejš, Gregor, Záň, Nigrin - Piňos, Králík, Trčálek - Mikšovský, Zezulka, J. Mareš - Svoboda, Menhart, Jan Buchta - Raiter, Smutný. Trenéři: Michal Pazdera a Vilém Svoboda.
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.