Poslední hrací víkend SKV moc nepřál

5. 2. 2015

Klub

4 minuty čtení

Jednatřicátý lednový den a první den měsíce února opět přinesl florbalovou náplň hráčům Vinohrad.

Nejmenší sokolíci měli tentokrát volno a o body se bojovalo od kategorie starších žákyň a žáků, zato ale až po kategorie nejstarší. Z celkově devíti utkání slavily žlutočerné barvy SKV pouze dvě vítězství.
 
Největší smůlu víkendu si vybraly zřejmě starší žákyně. V plánu toho dne byla čtyři utkání, protože je ale mladých slečen této věkové kategorie málo, zranění jedné hráčky z první minuty prvního utkání, které jí nedovolilo v turnaji pokračovat, znamenalo kontumaci. Náhradnici se podařilo sehnat až na poslední utkání. V zápase proti ELITE si ale holky vynahradily obdržené i vstřelené góly za všechny čtyři zápasy dne. Utkání skončilo vysokým výsledkem 12:19 v neprospěch SKV.
 
To starší žáci odehráli všechna stanovená utkání. Ve třech zápasech se jim dokonce podařilo vybojovat jedno vítězství, když porazili Athletics Praha B. V dalších dvou utkáních už na své soupeře nestačili, výsledky ale svědčí o jejich snažení. Vzhledem k systému soutěže je takový poměr výher a proher nikam neposouvá a kluci by měli i nadále zůstat ve svém koši.
 
O kategorii výše bojovali v nejvyšší lize vinohradští dorostenci. Také oni si zahráli méně, než jsou zvyklí z jiných turnajů. V Kladně si zahráli pouze proti domácímu týmu, utkání s Bohemians je naplánováno až na příští týden. Kluci z SKV nebyli daleko od bodů, kterých dosud příliš nenasbírali, nakonec si ale vítězství připsal aktuálně pátý tým tabulky s těsným jednobrankovým rozdílem.
 
Z nejstarších kategorií se předvedli mužské celky s označením C a D. „Céčko“ zahájilo domácí turnaj nelichotivou prohrou s BLACK ANGELS B. Hra byla ze strany Vinohrad nedůrazná, střelba bezzubá a soupeř neměl větší potíže zakončovat z rychlých brejků. V druhém utkání už se výkon domácího týmu zlepšil. Obrana byla pečlivější a především třetí třetinu odehráli hráči SKV lépe. Protože však tou dobou už disponoval soupeř z Neratovic slibným náskokem, ani tentokrát Vinohradští nebodovali.
 
O druhou výhru Vinohrad během víkendu se nakonec postaralo mužské „déčko“. Nejprve ale muselo snést studenou sprchu od FBK Sokol Vlašim, aby pak mohlo vylepšit bilanci v zápase s Noxa Ruzyně.
 

VÍKENDOVÝ VÝSLEDKY:

Starší žákyně:
TJ SKV vs. ELITE PRAHA team DDM P6 12:19
 
Starší žáci:
TJ SKV vs. Athletics Praha B 6:1
TJ SKV vs. AC Sparta Praha D 6:8
TJ SKV vs. FC Bučis Team B 3:5
 
Dorostenci:
TJ SKV vs. FBC Kladno 5:6
 
Muži C:
TJ SKV vs. BLACK ANGELS B 1:9
TJ SKV vs. Florbal Neratovice 4:7
 
Muži D:
TJ SKV vs. FBK Sokol Vlašim 3:9
TJ SKV vs. Noxa Ruzyně 5:1
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.