Shrnutí víkendu: Dorostenky dvakrát vítězné!

15. 2. 2015

Klub

4 minuty čtení

Tým dorostenek pod vedením Jakuba Záhory dokázal dvakrát zvítězit a postupnými krůčky se přibližuje elitním pozicím ve své skupině.

Už v pátek se v dohrávce 16. kola 1. ligy představili na Děkance dorostenci. Soupeřem jim byla Bohemka, která okupuje druhé místo ligy, bod za vedoucím Tatranem. Zápas byl na žádost Bohemians odložen, původně se měl hrát již 1. února v kladenské hale BIOS. Utkání pro Sokoly skončilo prohrou 5:7.

Domácí turnaj v Rieger aréně odehrály v sobotu juniorky. Z důvodu zranění nemohla nastoupit Kristýna Vejvodová, na večerní povinnosti v A týmu žen byly šetřeny Natálie Bartošová a Barbora Sladkovská. Takto okleštěná sestava nastoupila proti týmům z Plzně a Děčína. V obou zápasech se SKV nedařilo proměňovat šance, a tak prohrálo 0:7, respektive 3:8. Trenér Jakub Pecha k tomu řekl: „Proti těžším soupeřům jsme byli ve velmi oslabené sestavě a museli jsme si vypomoci několika hráčkami z dorosteneckého týmu. Holky se poměrně snažily, ale bohužel neplnily pokyny, které byly zadány. Fyzické síly velmi rychle odcházely a chyběl nám instinkt zabijáka.“

V sobotu nastoupili také muži D. V ruzyňské hale, ze které je vidět na strážní věž nedaleké věznice, se utkali nejprve s týme Pragsport, který dokázali porazit o gól. I druhý zápas skončil jednobrankovým rozdílem, s Florbal Praha SKV ale prohrálo 4:5.

Starší žáci odstartovali nedělní boje Sokolů proti rezervnímu týmu Athletics, se kterým se rozešlo smírně 5:5. Druhým soupeřem jim byl C-tým pražské Bohemky, se kterým prohráli těsně 4:5. Poslední zápas o umístění už si pohlídali vcelku jasně a zvítězili 12:5.

To dorostenky si ze svého turnaje odnesly plný počet bodů. Týmům z Nového Strašecí a béčku Bohemky nasázely šest branek, přičemž obdržely tři, respektive dvě. Evidentně spokojený trenér Jakub Záhora po turnaji řekl: „Nemůžu jinak než být spokojen. Naše hra má nějaký systém, který se holky snaží dodržovat a jsme vysoce produktivní v koncovce. Soupeřům jsme za posledních pět zápasů v tomto roce vstřelili 32 branek a z toho jsme čtyři zápasy vyhráli. Z posledních dvou zápasů mám skvělý pocit. Na domácí půdě jsme získali plný počet bodů. Všem holkám děkuji za předvedený výkon. Když takto budeme hrát až do konce sezony, věřím, že bychom v nadstavbě mohli skončit na skvělém druhém místě.“

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Dorostenci:
TJ SKV - FbŠ Bohemians DDM Praha 7 5:7
 
Muži D:
TJ SKV - Pragsport 8:7
TJ SKV - Florbal Praha 4:5
 
Juniorky:
TJ SKV - Slavia VŠ Plzeň 0:7
TJ SKV - 1. FBC DDM Děčín 4 3:8
 
Starší žáci:
TJ SKV - Athletics Praha B 5:5
TJ SKV - FbŠ Bohemians Praha 4 zelení C 4:5
TJ SKV - TJ Sokol na Mělníce 12:5
 
Dorostenky:
TJ SKV - TJ Sokol Nové Strašecí 6:3
TJ SKV - FbŠ Bohemians B 6:2
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.