Juniorky vydolovaly tři body, dorostencům se nedařilo

23. 2. 2015

Klub

3 minuty čtení

O uplynulém víkendů se do bojů o důležité body zapojily celky juniorek a dorostenců.

Nejprve v sobotu se na domácí půdě představili dorostenci. Svěřenci koučů Sigla a Kytky vstupovali do zápasů s velmi omezeným počtem hráčů, přesto s vírou, že se poperou o naději na záchranu v nejvyšší soutěži. V prvním utkání se snažili v úvodu držet s Tatranem krok, ale lídr tabulky potvrdil roli favorita a nasázel Vinohradům 15 gólů. Domácí hráči si připsali alespoň dva čestné zásahy.

Ve druhém zápase o přežití dorostenci dlouho drželi s Black Angels skvělý výsledek, nakonec však o dvoubrankové vedení přišli a prohráli 3:4. Dvě porážky a zároveň bodový zisk Horních Počernic tedy v konečném zúčtování staví vinohradskou partu do opravdu obtížné situace. Teoretická naděje na záchranu stále existuje, je ale hodně malá.

„Mrzí mě, že ačkoliv věděli hráči dlouho dopředu, že zápas s Black Angels bude rozhodovat o udržení v 1. dorostenecké lize, nestálo jim za námahu to, aby dorazili na hory později, tím spíše, že ve všech případech se jednalo o hráče, kteří budou dorostenci i příští rok. Děkuji všem hráčům, kteří i ve velice malém počtu drželi proti Black Angels nadějný výsledek 3:1 a snažili se až dokonce, přes otočení soupeřem na konečných 3:4,“ vyjádřil se k sobotnímu výsledku trenér dorostenců Jonáš Sigl.

Rozpačité pocity musí mít po nedělních zápasech naše juniorky. Ty se vydaly do Kralup nad Vltavou značně oslabené o celou první pětku. Přesto v prvním utkání po heroickém výkonu zdolaly Plzeň 3:2, v zápase čelily čtyřem oslabením, dvě minuty se dokonce musely bránit ve třech proti pěti a skvěle chytající Adéla Mošnová zneškodnila samostatný nájezd soupeřky. I přes tyto všechny okolnosti svěřenkyně Gusty Ondrejčíka těsný náskok uhájily a připsaly si do tabulky překvapivé tři body.

Ve druhém zápase však klopýtly s poslední Českou Lípou, kterou v prvním vzájemném utkání deklasovaly 13:1. Tentokráte však neudržely dvougólové vedení, kupily chyby v obraně a nakonec prohrály 2:4.

Trenér juniorek Gusta Ondrejčík tak po zápasech nebyl spokojen. „Je velká škoda, že jsme touto prohrou a otřesným výkonem znehodnotili výsledek prvního zápasu. Musím holky za jejich výkon proti Plzni pochválit. Byl týmový a obětavý. Proto ale naprosto nerozumím tomu, co se s námi ve druhém zápase stalo a ještě dlouho nad tím budu kroutit hlavou. Musíme se z toho poučit a takové výkony už neopakovat,“ zhodnotil nedělní turnaj kouč juniorek.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.