Víkendové menu: Proti svým

16. 6. 2013

Klub

3 minuty čtení

Do hry se dostanou všechny mužské týmy kromě déčka, elévové a dorostenky. Pozornost bude samozřejmě zaměřena na mužské áčko, které jede do Pradubic. Schyluje se však k ještě jednomu pikantnímu souboji.

Tím pikantním soubojem se myslí zápas mužské rezervy proti Olympu Praha. Ještě před měsícem by tento souboj nebyl vůbec ničím význačným. Jednalo by se o běžný zápas. Jenže teď tento střet dostává úplně nový nádech.

Do Olympu totiž z SKV zamířili tři odchovanci vinohradského florbalu a loňští junioři Ondra Loška, Gusta Ondrejčík a Patrik Šaroch. „Chceme rok zkusit štěstí někde jinde. Olymp nás rychle přijal, takže nebyl žádný problém,“ řekl k přestupu Ondra Loška, velký kanonýr Vinohrad v mládežnických kategoriích. To on je jeden z mála hráčů ročníku 1993, kteří nezměnili za sedm let klub a u florbalu vydrželi.

Dohromady za SKV tito tři hráči nasbírali 291 ligových zápasů, což už je nějaká porce. Letos by ale tolik nehráli, a tak se shodli na tom, že pro ně bude přínosnější, když vyzkouší jiný tým. A pokud možno ze třetí ligy, tedy ze stejné soutěže, kterou hraje mužské béčko. „Ve vinohradském áčku i béčku je teď velký počet kvalitních hráčů, a tak bychom nedostávali až tolik prostoru. Za rok se však pokusíme znovu prosadit,“ dodal ještě řízný obránce Patrik Šaroch.

Zatímco Sokol atakuje přední příčky tabulky, Olymp se nachází na druhém konci tabulky a letos s největší pravděpodobností bude bojovat o záchranu. Zajímavý souboj se odehraje v neděli dopoledne v Benátkách nad Jizerou.

 

Sobota 20. 10. 2012:

 
Muži A:
18:00 Sokol Pardubice - TJ SKV (Dašická, Pardubice)
 
Muži C:
15:00 TJ SKV - FBC Zdice (Králův Dvůr)
17:20 TJ SKV - FKMP Praha (Králův Dvůr)
 
Starší žáci A:
9:00 TJ SKV - BILLY BOY Mladá Boleslav (Gymnázium Doktora Pekaře, Mladá Boleslav)
10:20 TJ SKV - Black Angels (Gymnázium Doktora Pekaře, Mladá Boleslav)
+ zápas o umístění
 

Neděle 21. 10. 2012:

Muži B:
7:30 TJ SKV - Sokol Benátky (Benátky nad Jizerou)
10:30 TJ SKV - FbK Olymp Praha (Benátky nad Jizerou)
 
Junioři B:
11:45 TJ SKV - AC Sparta Praha Florbal B (Kostelec nad Černými lesy)
14:15 TJ SKV - BILLY BOY Mladá Boleslav B (Kostelec nad Černými lesy)
 
Elévové:
11:00 TJ SKV - AC Sparta Praha Florbal (VŠE)
12:20 TJ SKV - T.B.C. Králův Dvůr (VŠE)
 
Dorostenky:
10:00 TJ SKV - FbC Panthers Sokol Rudná (Chodov)
13:00 TJ SKV - FBK Realstick Vosy Praha (Chodov)
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.