Hráči pracovali jako tým, hodnotí dvě výhry juniorů kouč Hovořák

4. 3. 2015

Junioři

3 minuty čtení

Trenér juniorského týmu Martin Hovořák se pustil do obsáhlého hodnocení svých svěřenců.

„Zápasy juniorů byly značně ovlivněny malý počtem hráčů, kteří byli k dispozici. Možná že to byl ovšem důvod, proč hráči nepředváděli pouze individuální výkony, ale pracovali především jako tým. Kvalitou zápasy připomínaly spíše šachy, i přesto se podařilo vybojovat dvě vítězství,“ řekl na úvod Hovořák.
 
SKV vs. Tatran Střešovice B 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
 
V prvním utkání Vinohradští zdolali rezervu Tatranu. „Soupeř zapojil do sestavy několik zkušených juniorských hráčů z G2 ligy juniorů a také několik šikovných mladších hráčů z 1. ligy dorostenců. Soupeř byl však natolik ‚ohromen‘ počtem našich hráčů na střídačce a kvalitou našeho rozcvičení, že tento zápas pojal velice nezodpovědně. Zápas jsme neodehráli špatně, ale při hře 5 na 5 jsme si vytvořili pouze minimum vyložených šancí, které hráči nezužitkovali. Proto jsem velmi rád, že se nám dařilo v tomto zápase trestat vyloučení soupeře vstřelenými brankami. Rozhodující gól v čase 44:59 jednoznačně dokumentuje průběh celého zápasu – naše štěstí a nezodpovědný přístup soupeře k tomuto zápasu,“ zhodnotil první vystoupení svého celku.
 
TJ Sokol Kobylisy vs. SKV 1:10 (0:7, 1:2, 0:1)
 
SKV pak uspělo i ve druhém duelu, tentokráte nadělili svému soupeři deset branek a zvítězili rozdílem třídy. „Kvalita zápasu byla jednoznačně dána počtem hráčů na obou stranách. Pro nás velice těžké utkání z pohledu psychiky. Soupeř sice neměl důslednou obranu,  nicméně po získání míčku se snažil o rychlý přechod do útoku a zakončení – pro hráče tedy velice nepříjemný soupeř. Jsem rád, že se hráči drželi alespoň částečně taktických pokynů, na jejichž základě se nám podařilo rozhodnout zápas již během první třetiny. Zbytek zápasu se dohrával. Mrzí mě, že hráči nevyužili naplno potenciál tohoto zápasu k posunutí svých florbalových dovedností, taktických znalostí a psychiky,“ dodal ke druhému duelu.
 
„Přesto hodnotím oba zápasy pozitivně, protože se hráčům podařilo překonat alespoň částečně překážky, se kterými máme dlouhodobě problém,“ shrnul své hodnocení Martin Hovořák.
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.