Systém play down: K záchraně vede několik cest

4. 3. 2015

Muži A

2 minuty čtení

Systém boje o záchranu v mužské extralize nemusí být každému na první pohled jasný. Proto vám v našem článku přiblížíme, jak lze tohoto úspěchu docílit.

Začněme 1. kolem play down, které naši muži odstartují už tuto sobotu duelem v Pardubicích. Série se hraje na čtyři vítězná utkání. První dvě střetnutí se uskuteční na hřišti lépe umístěného týmu po základní části, v tomto případě tedy v Pardubicích. Následně se série na dva zápasy přesune do Prahy. A pak už se oba týmy střídají v pořadatelství na přeskáčku. Případný sedmý zápas by se tedy hrál na východě Čech.

Druhou dvojici 1. kola tvoří Otrokovice a Liberec. Kdo uspěje v úvodním kole play down, má dobojováno a může slavit záchranu v elitní soutěži. Nejbližší cesta k záchraně tedy vede přes čtyři vítězství, což je nejrychlejší možný způsob, jak příslušnost v nejvyšší soutěži uhájit i pro příští sezonu.

Poraženého však ještě může čekat tuhý boj. Poražení z 1. kola play down totiž spolu sehrají kolo s pořadovým číslem dva. Série se opět hraje na čtyři vítězné zápasy a týmy se střídají v pořadatelství podle již zmíněného systému. Poražený z 2. kola sestupuje do 1. ligy a místo něj do extraligy postoupí vítěz play off 1. ligy. Vítěz z 2. kola play down se utká s poraženým z finále 1. ligy v přímém souboji. Sérii ovládne ten, kdo vyhraje tři zápasy.

Cest k záchraně tedy vede několik. Vinohradští se však pokusí o tu nejrychlejší, všichni ovšem vědí, že to nebude nic jednoduchého. Proto spojme síly a pojďme chlapce v jejich snaze podpořit. Držme se!

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.