Systém play down: Z extraligy nemusí sestoupit nikdo

10. 3. 2015

Ženy A

2 minuty čtení

O víkendu se rozjede boj o udržení také v ženské extralize.

A naše dámy do něj vstoupí soubojem s Elite. Sérii načnou na půdě soupeře, utkání se hrají v sobotu od 19:00 a v neděli od 14:30 vždy ve sportovní hale VŠE Na Třebešíně. Na třetí a čtvrté utkání se série přesune na Vinohrady. Pro další případné zápasy už se budou oba dva kluby v pořádání střídat.

1. kolo play down se hraje oproti loňsku na čtyři vítězné zápasy. Cesta za záchranou je tak minimálně o jeden zápas složitější. Druhou sérii tvoří Tatran a Jičín. Ti, kteří první kolo play down zvládnou, mohou slavit záchranu v elitní soutěži. Poražené čeká baráž.

Baráž se bude hrát na tři vítězné zápasy a poražení z 1. kola play down se střetnout s nejlepšími týmy z 1. ligy. Základní část 1. ligy ovládly pražské Panthers těsně před Brnem a Slavií Plzeň. V nadcházejícím play off se tedy bude bojovat o dvě místa v baráži. V ní se utká lépe umístěný tým v extralize s hůře umístěným týmem z 1. ligy a hůře umístěný tým z extraligy s lépe umístěným týmem z 1. ligy.

Systém boje o záchranu je tak letos sice o trošku náročnější, ale rozhodně přehlednější. Dojde totiž k přímé konfrontaci týmů z extraligy a 1. ligy a rozhodující nebude pouze jeden zápas tak, jako tomu bylo v předešlých letech, ale o účasti v příštím ročníku rozhodne až výsledek celé série.

Doufejme, že naše holky cestu za udržením zvládnou. Držme se!

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.