Play down 2014: Posily z repre a dvě výhry na půdě soupeře

11. 3. 2015

Ženy A

3 minuty čtení

Málokdo by před pár lety řekl, že se jednou ženy SKV dostanou až do nejvyšší soutěže. A kdo by si v polovině minulé sezony vsadil na jejich záchranu. A přeci se to povedlo.

Tenhle příběh má své kořeny už dříve. Parta kolem Lenky Hrdinové, Terezy Komorousové a dalších se před třemi roky prala o postup do 1. ligy. A když vytoužený postup přišel, cíle byly splněny. Jenže v následujícím roce se vinohradským ženám opět dařilo, dá se říct, že až nad očekávání.

Vinohrady se nakonec dostaly do finále play off, v něm porazily brněnské Bulldogs a slavily postup do extraligy. Zní to jako pohádka. Ale byla to realita. Jenže rozdíl mezi 1. ligou a extraligou byl a stále je obrovský a v následující sezoně se naplno projevil. Vinohrady uhrály v první polovině ročníku pouhé dva body a celkově sezonu zakončily na předposledním místě, za nimi už byla jen slaboučká Jihlava.

Ke konci roku 2013 však tým posílila v tu dobu už bývalá kapitánka reprezentace Zuzana Macurová. To byl první signál k tomu, že to v SKV myslí se záchranou soutěže vážně. A u týmu se začala angažovat také současná hlavní trenérka a další bývalá kapitánka národního celku Magdalena Kotíková.

Nejprve si ji k sobě trenéři Vilém Svoboda a Petr Jirges vzali jako asistentku, později už se objevila také na hřišti. Její zkušenosti tým hodně pozvedly. A nemálo se projevily také během play down. SKV si odvezlo pro florbalovou veřejnost dvě překvapivé výhry z Ostravy a mělo sérii skvěle rozehranou.

V prvním domácím utkání to ještě nevyšlo. Vinohrady promarnily těsně před koncem svůj náskok a nakonec padly v prodloužení. O den později už se však radovaly. Utkání opět muselo do prodloužení, v něm tentokráte branka nepadla a šlo se tedy na nájezdy. Jejich jedinou úspěšnou exekutorkou byla symbolicky Kotíková. SKV mohlo slavit setrvání v nejvyšší soutěži.

Nikdo by se nezlobil, kdyby podobný průběh měla i letošní série proti Elite. S tím, že Vinohrady musí vyhrát ještě o jeden zápas navíc. Série 1. kola play down se totiž hraje na čtyři vítězné zápasy. Ladies ale od léta dělají vše proto, aby se jim podařilo splnit tento nelehký cíl. Držme se!

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.