SKV nezažilo úspěšný víkend

17. 3. 2015

Klub

3 minuty čtení

Ze všech vinohradských týmů o víkendu vyhrály pouze dorostenky.

Junioři hráli v sobotu v Unihoc aréně. Nejprve prohráli s B týmem Tatranu 1:2, později nebodovali ani v zápase s Horními Počernicemi, které zatím uhrály pouze 13 bodů. Na postavení týmu Martina Hovořáka neměly tyto prohry zatím žádný vliv, Vinohrady se stále drží na páté příčce.
 
V sobotu nastoupili i muži C. Ti na své soupeře také nestačili a prohráli s Kings Praha 3:7 a se Spartou B 0:5. Jejich situace se tak v tabulce pražské ligy notně komplikuje. K víkendovým výsledkům se vyjádřil Gusta Ondrejčík: „Okolnosti se sešly tak, že jsme bojovali s nedostatkem hráčů. V prvním utkání jsme na lepší Kings nestačili a jen kvůli plnění taktických úkolů se nám podařilo neinkasovat více branek. Ve druhém utkání jsme naprosto selhali v koncovce.“
 
Céčko tak musí ve zbývajících čtyřech zápasech sezony nutně bodovat a nesmí si už dovolit zbytečná zaváhání. Z pražské ligy totiž sestupují tři, za určitých okolností dokonce pět celků!
 
V sobotu nastoupily také ženy C, které si z cesty do Kralup rovněž neodvezly ani jeden bod. Po prohrách s Wildcats 0:4 a s prvním Startem 98 2:8 zůstávají na šestém místě.
 
Neděle patřila ženským týmům. Ke svým zápasům nastoupily ženy B, které s posledním týmem tabulky Athletics remizovaly 3:3 a prohrály s Kladnem 1:6. Jejich šance na záchranu se tak před posledním turnajem výrazně zvýšily.
 
Juniorky se oslabené o tradiční tahounky Černovskou, Bartošovou a Sladkovskou, které se účasnily play down v extralize žen, vydaly na dlouhou cestu do Krupky. Sešly se zde v počtu sedmi hráček, což způsobila nejen kolize s ženským týmem, ale i s ligou dorostenek. Tým nakonec prohrál s Děčínem 1:9 a se Slávií Plzeň 1:5.
 
K prohrám se vyjádřil trenér týmu Jakub Pecha: „Odjížděli jsme hrát zápasy ve velmi oslabené sestavě, takže jsme museli poslat do pole druhou brankářku. Sice jsme prohráli 1:9 a 1:5, ale pro mě jsou to pomalu dvě výhry. Musel jsem sáhnout k mé nejméně oblíbené strategii, tedy vycházet z důkladné obrany a v útoku čekat na dlouhé balony. Holky výborně držely taktiku ‚beton‘ a nebály se chodit proti střelám, k tomu nás skvěle podržela brankářka. Turnaj hodnotím hodně pozitivně a jsem rád, že se na to těch sedm holek nevykašlalo a bojovalo.“
 
Jediným týmem, který o víkendu dokázal vybojovat výhru, byly dorostenky. V hale Eagles Praha nejprve vyhráli nad Hradcem Králové 12:2, ve druhém zápase bohužel padly s Herbadentem 1:5.
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.