Juniorkám končí sezona, starší žáci postoupili

25. 3. 2015

Klub

4 minuty čtení

Juniorky zakončily letošní sezonu ziskem čtyř bodů a v nadstavbě tak obsadí konečné páté místo. Dařilo se také starším žákům, kteří po delší době vybojovali cenný postup.

Pomineme-li nezdar SKV Ladies, které se po prohře v sérii s ELITE PRAHA připravují na baráž s prvoligovým týmem, má za sebou SKV úspěšný víkend. Ze třinácti utkání, která mládežnické a neelitní týmy o víkendu sehrály, nezastrašily soupeře žluté dresy pouze ve dvou případech.
 
Nejstaršími reprezentanty SKV byli o víkendu muži D. Ti si ve své dávce zápasů poradili s týmy Neveklova a Uhříněvsi a v současné době vládnou své tabulce.
 
Juniorky v posledním turnaji sezóny ukořistily čtyři body, víkend z jejich pohledu za ně shrnul jejich trenér, Gusta Ondrejčík: „Na juniorky jsme opět vyrážely v oslabené sestavě, ale na druhou stranu dostaly prostor mladší hráčky a měly ukázat, co v nich je. V prvním zápase však svou možnost nevyužily. Proti nejslabšímu soupeři z celé soutěže, který navíc na turnaj přijel v šesti, jsme se hodně trápili. Ve druhém zápase se silnějším soupeřem se holky semkly, vzaly si některé rady k srdci a předvedly slušný výkon. Už v průběhu první třetiny jsme museli sestavu stáhnout na sedm hráček, protože dvě holky odpadly kvůli zranění. Přesto jsme to s vypětím všech sil zvládli. Všem hráčkám, které během sezony za juniorky nastoupily, děkuji a doufám, že se i nadále budou rozvíjet.“
 
Po dvouměsíční pauze si ostré zápasy vyzkoušely také jejich mladší kolegyně pod vedením zkušených SKV Ladies. Ze tří utkání nevyhrály jen jedno. Stejně jako jejich seniorským extraligovým vzorům se starším žákyním nepodařilo získat skalp městských rivalek z ELITE PRAHA. V dalších zápasech už ale SKV Girls zvítězily. FBC Kralupy nad Vltavou a FbC Panthers prohrály s vinohradskými slečnami jen těsně, ale protože byl poslední turnaj žlutodresých děvčat z větší části kontumovány, z vítězství měly určitě radost.
 
Starší žáci se svými něžnými protějšky nenechali zahanbit a po výsledkové stránce předvedly SKVělý turnaj. Nejprve přejeli FBC Říčany, poté si poradili s Tatranem Střešovice B-Black a v rozhodujícím utkání o postup do vyššího koše se kluci se znakem SKV na dresu radovali potřetí. Konečně se tak splnil jejich sen o postupu mezi kvalitnější týmy své věkové kategorie.
 
Nejmladšími hrajícími byli o víkendu naši elévové. Ti navázali na starší kolegy a porazili nejen Tatran Střešovice, ale také Orku Čelákovice. Neporadili si jen se soupeři z Mladé Boleslavi, což byla teprve druhá prohra SKV o uplynulém víkendu. Ten tak byl pro barvy SKV celkem úspěšný.
 

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

 
MUŽI D:
TJ SKV x FbK Neveklov 5:2
TJ SKV x FBC Uhříněves 8:1
 
JUNIORKY:
TJ SKV x SK Bivojky Litvínov 2:2
TJ SKV x FBC Kralupy n/V 4:1
 
STARŠÍ ŽÁKYNĚ:
TJ SKV x FBC Kralupy n/v 6:4
TJ SKV x ELITE PRAHA team DDM P6 4:6
TJ SKV x FbC Panthers 8:7
 
STARŠÍ ŽÁCI:
TJ SKV x DDM Horní Počernice 5:2
TJ SKV x Tatran Střešovice B-Black 6:0
TJ SKV x FBC Říčany 9:1
 
ELÉVOVÉ:
TJ SKV x technology Florbal MB 1:6
TJ SKV x Tatran Střešovice Red 5:4
TJ SKV x TEMPISH Orka Čelákovice 5:1
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.