Muži se v dalším dílu boje o záchranu střetnou s Libercem

28. 3. 2015

Muži A

3 minuty čtení

Mužský A tým čeká v cestě za udržením těžká a trnitá cesta. Jenže svěřenci kouče Jana Pazdery jsou odhodlaní ji zvládnout. Ve 2. kole play down se jim postaví Liberec.

S Pardubicemi to nevyšlo, teď mají Vinohradští druhý a také poslední pokus. Musí v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy zdolat Liberec a pak ještě skolit soka z 1. ligy. Jiná cesta k udržení v elitní soutěži nevede.

Liberec ve vzájemných utkáních během základní části potvrdil své kvality. V tom prvním uštědřil Vinohradům před televizními kamerami debakl 11:4. Druhý vzájemný duel v Praze už byl vyrovnanější. Domácí se dokonce dostali do nadějného vedení 5:2, ale nezvládli třetí třetinu a nakonec padli v prodloužení.

Specifikem libereckého týmu je jistě tvrdá hra. Severočeši nasbírali v základní části vůbec nejvíce trestných minut ze všech extraligových týmů - 158. Úspěšnost oslabení je i proto spíše podprůměrná. Liberečtí v základní části neubránili každé druhé oslabení a toho by mohli svěřenci Jana Pazdery využít ve svůj prospěch, pokud však dostatečně zapracují na svých přesilovkách.

Celkem tři hráči z libereckého kádru se dokázali v základní části dostat přes hranici dvaceti bodů. Tahounem Severočechů je bezpochyby bývalý juniorský reprezentant Radek Valeš, který s 35 body ovládl produktivitu Liberce. Nebezpeční budou jistě i útočníci Prokop Ferdan a Marek Štěpánek.

V neposlední řadě se musíme ohlédnout za výkony Liberce v úvodním kole play down. Severočeši se v něm utkali s Otrokovicemi a série dospěla až do sedmého duelu. Chvíli tahal za kratší konec jeden tým, chvíli druhý. Před šestým duelem v Otrokovicích však měli Liberečtí mečbol, který trestuhodně nevyužili, dostali od Panthers osmibrankový příděl a v sedmém utkání na domácí půdě prohráli 2:4.

To je odsoudilo k boji ve druhém kole. Série začíná tento víkend na půdě Liberce. Poražený rovnou sestupuje do druhé nejvyšší soutěže, vítěz se utká v baráži s poraženým finalistou play off 1. ligy. Cesta k udržení je tedy ještě dlouhá, ale rozhodně není nemožná. Držme se!

Program 2. kola play down:

28. 3. 20:00 FBC Liberec - TJ SKV (ZŠ Dobiášova)
29. 3. 17:00 FBC Liberec - TJ SKV (ZŠ Dobiášova)

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.