Mužské béčko kosí své soupeře, dorostenky poprvé vyhrály

22. 10. 2012

Klub

6 minut čtení

Kromě mužského áčka sehrály ostatní týmy 17 ligových zápasů.

Rezerva našich mužů vyrážela na své nedělní zápasy už velmi časně. V prvním zápase čekali naše béčkaře právě hráči z tohoto sídla. Benátky v lize ještě neprohrály, a tak se dal očekávat velký boj. Zápas skončil divokou přestřelkou 10:7. Trenér Viktor Vondra neskrýval po zápase velkou radost. „Jediné, co mě mrzí, je těch sedm obdržených gólů po super fatálních chybách, ale když se začíná hrát v 7:30, tak se snad ani na kluky nemůžu zlobit,“ dodal spokojený kouč. Druhý zápas se béčko postavilo papírově slabšímu soupeři FbK Olymp Praha, za který poprvé nastoupili tři naši odchovanci. Ovšem ani oni nezabránili vítězství našeho béčka v poměru 4:2.
 
Své další zápasy v sobotu odehráli muži C, jejichž sestava byla tradičně doplněna juniorskou krví. O všem i tak činil počet hráčů devět a jeden brankář. Muži C (minulý rok nově složený tým muži D) tak poprvé ve své historii padli. Jejich přemožitelem se stal FBC Zdice po výsledku 2:7, přestože na začátku třetí třetiny byl stav vyrovnaný 2:2. Ve druhé třetině se ještě k tomu zranil Jan Rozsypal a tak céčko dohrávalo zápas v osmi lidech. Druhý zápas dopadl podstatně lépe jak herně, tak výsledkově. Tým FKMP Praha nevyužíval své gólové šance, a tak byl potrestán porážkou 2:3. Zajímavostí z těchto dvou zápasů je počet trestných střílení proti SKV, který se zastavil na čísle čtyři, ovšem Kuba Záhora kapituloval pouze jednou.
 
Junioři B se v neděli vydali na výjezd do Kostelce nad Černými lesy, kde měli sehrát svoje další dva zápasy. Prvním soupeřem byla rezerva Sparty, kterou naši mladí borci smetli po výsledku 11:8. Poprvé v této sezoně se do branky postavil Erik Kopřiva, který tak nahradil jednoho z vytížené dvojice Krejčí - Chamrád. "Erik podal v brance dobrý výkon a dobře si postavil branku,“ zhodnotil výkon gólmana trenér Libor Pokorný. Ve druhém zápase jeho svěřenci nestačili na rezervu Mladé Boleslavi a prohráli 2:4. "Velká škoda byla, že jsme nezastavili průnik Petra Machače minutu před koncem. Individuálně prokličkoval mezi našimi čtyřmi hráči a úspěšně zakončil," pokrčil rameny trenér Pokorný. Podle reakcí některých hráčů se jednalo o dva povedené zápasy, a tak byli hráči se ziskem tří bodů spokojeni.
 
Dorostenky o víkendu změřily své síly s Panthers Sokol Rudná a s Realstick Vosy Praha. Prvně jmenovaného soupeře dokázaly porazit 5:3 a naše kočičky si připsaly vůbec první vítězství v sezoně. Ve druhém zápase po bojovném výkonu urvaly vítězství na svou stranu, když 20 sekund před koncem utkání vsítily Vosám pátý gól a vyhrály 5:4. "V dramatickém utkání s pražskými Vosami bylo už jen třešničkou na dortu vstřelení vítězného gólu v posledních dvaceti vteřinách utkání. Jsem na holky pyšná jako páv!" neskrývala své nadšení ze zisku šesti bodů trenérka dorostenek Terka Komorousová.
 
Starší žáci A se vydali na dlouhý „trip“ do Mladé Boleslavi. Jejich prvním soupeřem byl domácí tým. Výsledek, který vypadá, jako by spíše hráči hráli nudný fotbal než florbal, skončil 0:1 z pohledu SKV. Ve druhém zápase si naši hráči chtěli smlsnout na Black Angels, ovšem se svým soupeřem se rozdělili smírně po remíze 3:3. Aby té smůly nebylo málo, tak ve třetím zápase (o udržení) SKV prohrálo s rezervou Orky 1:3.
 
Starší žáci B se představili v domácí hale na Vinohradech, kde sehráli své tři zápasy. V prvním remizovali s FA Mladá Boleslav 4:4 a podle reakcí kouče Honzy Skotáka byl výsledek pro oba týmy zasloužený. Druhým soupeřem byl Sokol Rudná, který naše mladé hochy porazil vysoko 5:8. „Hráči soupeře byli individuálně šikovnější, zatímco náš výkon v defenzivě byl naprosto žalostný,“ řekl na adresu druhého zápasu trenér SKV. V bitvě o udržení se tedy náš tým utkal s Bohemkou C, kterou porazil vysoko 9:4. „Náš výkon byl ale mizerný. Kdyby nám nepomohl Tomáš Filip z áčka, horko těžko bychom ten zápas zvládli,“ dodal trenér Skoták.
 
Posledním reprezentantem o tomto víkendu byli naši nejmladší. Elévové v prvním zápase nestačili kvůli ospalému vstupu do zápasu na pražskou Spartu (1:2), následně si ale spravili chuť a porazili jak TBC Králův Dvůr (8:2), tak FBK Davle (3:2). Za zmínku stojí říci, že z dvanácti vinohradských branek jich devět vstřelil mladičký kanonýr Jirka Procházka (viz úvodní foto).
 

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži B:
TJ SKV – Sokol Benátky 10:7
TJ SKV – FBK Olymp Praha 4:2
 
Muži C:
TJ SKV – FBC Zdice 2:7
TJ SKV – FKMP Praha 3:2
 
Junioři B:
TJ SKV – AC Sparta Praha B 11:8
TJ SKV – Billy Boy Mladá Boleslav B 2:4
 
Dorostenky:
TJ SKV – FbC Panthers Sokol Rudná 5:3
TJ SKV – FBK Realstick Vosy Praha 5:4
 
Starší žáci A:
TJ SKV – Billy Boy Mladá Boleslav 0:1
TJ SKV – Black Angels 3:3
TJ SKV – Orka B 1:3
 
Starší žáci B:
TJ SKV – FA Mladá Boleslav 4:4
TJ SKV – Sokol Rudná 5:8
TJ SKV – FBŠ Bohemians C 9:4
 
Elévové:
TJ SKV – AC Sparta Praha 1:2
TJ SKV – TBC Králův Dvůr 8:2
TJ SKV – FBK Davle 3:2
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.