Problémy se zatékáním vody do Sokola vyřeší Metrostav

1. 4. 2015

Klub

3 minuty čtení

Vinohradský „vodopád“ bude již brzy minulostí. Dlouholeté potíže, které se projevovaly hlavně během prudkých letních bouřek, se vedení Sokola rozhodlo vyřešit rázně.

Už to byl takový evergreen – jakmile se nad Vinohrady začala stahovat bouřková mračna, členové Sokola automaticky chystali desítky kýblů na vodu. Do chráněné historické budovy totiž občas zateklo. Tomu má být konec.

Vedení jednoty nenechalo nic náhodě a k realizaci odstranění zatékání do stavby ve výběrovém řízení vybralo firmu Metrostav. „Pro nás je řešení problémů s vodou již rutina,“ říká mluvčí Metrostavu František Polák, který dodává: „Velmi dobře jsme to zvládli v náročném prostředí Tunelu Blanka. Není důvod k tomu, abychom to nezvládli i teď.“

 

Očekává se, že celá realizace proběhne velmi hladce – Metrostavu ostatně hraje do karet i to, že na rozdíl od Blanky nebude řešit problémy jako je tma v tunelu, neodolné kabely nebo drahá ostraha objektu. „Personál Sokola je osvědčený a Metrostav nemá důvod jej po dobu stavby nahradit. Dokonce uvažujeme o angažování jednoho z vrátných na hlídání Tunelu Blanka. U vjezdu do areálu mu totiž neunikne ani myš!“ líčí Polák zajímavou možnost, kterou však sám oslovený br. Kos nepovažuje za reálnou: „Jsem na Vinohradech již dlouho a jsem spokojený. Navíc v Blance by mohly selhat nějaké ty kabely a co já potom s tím. Raději pracuji s prověřenou a odzkoušenou technikou.“

Cena rekonstrukce je výjimečně příznivá. Po vzoru ceny vstupného na utkání SKV v playdown totiž Metrostav do smlouvy uvedl CENA DOBROVOLNÁ. „Mně se ta myšlenka moc líbila, je to hezké. Za něco však pracovat musí, buďme lidi,“ říká předseda florbalového oddílu Luděk Pokorný, který jednání s Metrostavem za Sokol vedl. „Dohodli jsme se, že je necháme pracovat tzv. za stravu a nocleh. V tom nám vyšel vstříc personál Hospůdky U Vejdů, který pro stavaře připraví párečky. Nocovat budou v dorostovém sálu,“ upřesňuje stravovací a ubytovací podmínky Pokorný.

A jak změní rekonstrukce fungování SKV? „Za dva měsíce by mělo být hotovo. Otevřeme tedy v červnu, “ říká Pokorný. „Metrostav nám sice zapomněl do smlouvy napsat rok, ale o tom se doufám nemusíme bavit.“ Tak od června bez kýblů a bez deštníků, vinohradský „vodopád“ bude snad brzy minulostí a za vodními radovánkami půjdeme výhradně do akvaparku (nebo na ryby).

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.