Mladší žákyně srdnatě bojovaly

2. 4. 2015

Klub

3 minuty čtení

O víkendu se v domácí hale předvedly mladší žákyně. A všem přítomným dokázaly, jak se za krátkou dobu ve všem výrazně zlepšily.

Vinohradské Miniladies nejprve těsně prohrály s Novým Strašecím 6:8. Ve druhém střetnutí ve skupině se utkaly se silným Chodovem, a ačkoliv inkasovaly 17 gólů, dokázaly soupeře překonat pětkrát a jejich porážka tak nebyla zcela jednoznačná. V zápase o umístění Sokol prohrál se Startem 3:8 a obsadil tak šesté místo.

Trenérka mladších žákyň Jana Kolafová se pustila do obsáhlého hodnocení. „V bráně začala Barbora Klinerová, která se ukázala i jako kanonýrka všech našich branek v těžkém druhém zápase a vysloužila si od rodičů návštěvu cukrárny. Střelecky se trápila Karolína Jandová, která zazářila v prvním zápase proti Novému Strašecímu, ale branka Chodova pro ni byla zakleta. Kája pak někdy až nadpozemskými zákroky podržela tým v brance proti Startu v posledním duelu,“ ohlédla se za sobotním turnajem.

Důležité pro kategorii mladších žákyň je, že se neustále objevují nové hráčky, které mají chuť začít s tréninkem. „Do turnaje se zapojila nová posila Eliška Hladíková, která se blýskla teprve po měsíci trénování parádní asistencí a po každé odehrané minutě jsme pozorovali její zlepšování na hřišti,“ chválila novou posilu Kolafová.

A neopomenula ani další svěřenkyně. „Do svého druhého turnaje nastoupila Ema Jarchovská, která je obrannou hráčku, jíž se stále lépe daří blokovat útoky protihráček. Stálicí našeho ženstva je Adéla Dembowski, která se nebojí jít do souboje i proti výrazně vyšším hráčkám a své důrazné hokejové náběhy při standardních situacích nemilosrdně proměňovala v góly,“ řekla s úsměvem na tváři trenérka mladších žákyň.

„Jasný cíl je stanoven pro Karolínu Standovou, alias malou Káju, která se musí vykrmit, aby dokázala vzdorovat nesčetným střelám, které na ni vysílaly hráčky Chodova. Během zápasu ale předvedla statečný výkon v bráně,“ dodala.

Holky ale nechaly na hřišti všechno a Kolafová to ocenila. „Všechny Miniladies předvedly srdnatý a velice týmový výkon, odmakaly všechny zápasy na jedničku. Poslední turnaj sezony se koná v neděli 19. dubna v Novém Strašecím,“ uzavřela své hodnocení. Držme tedy mladším žákyním palce v jejich rozletu!

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.