Junioři uzavřeli sezonu dvěma výhrami, mladší žáci zazářili

1. 4. 2015

Klub

3 minuty čtení

Stejně jako naše mužské áčko byli o uplynulém víkendu neomylní junioři a mladší žáci.

Mužské céčko po sérii porážek konečně zabralo, ale hrozbu sestupu neoddálilo a o záchranu tak bude bojovat až do posledního zápasu. V prvním nedělním utkání deklasovalo Tajulu 11:3. Hned v další chvíli ale možná naši borci litovali, že si trochu toho střeleckého štěstíčka neschovali do druhého zápasu. Ostatně výsledek 0:6 pro rezervu Kobylis mluví za vše.

„První zápas byl dle předpokladů zcela pod naší kontrolou, přesto si i Kempa musel připsat několik dobrých zákroků z důvodu slabší fyzické kondice týmu,“ zhodnotil úvodní vysokou výhru Jonáš Sigl, který se v závěru sezony stal hrajícím trenérem céčka.

Druhé utkání se nevyvedlo. „Náš tým držel balonek a střílel, soupeři stačilo být lepší v obou brankovištích. Bez branky, která by znejistila soupeřův tým a především jejich brankáře, se z naší hry stala v posledních osmi minutách křeč, která jen podtrhla nezvládnutí důležitého duelu,“ lituje ztracených bodů Sigl.

Když prohrajete v jednom dni dva zápasy a oba pouze o jedinou branku, tak si začnete říkat, že vás ten nahoře opravdu nemá rád a přemýšlíte proč, ženy C by mohly vyprávět. Prohry 1:2 s Kobylisy a 2:3 s Kralupy opravdu mrzí.

V sobotu naopak zazářili junioři, kteří dotáhli oba své zápasy do vítězného konce. V prvním utkání porazili Kobylisy 4:3, ve druhém deklasovali Vosy 8:3. Komentář k zápasům poskytl zaskakující trenér Bolek Kytka: „Do utkání jsme vstoupili v dobrém tempu, hra byla dlouho vyrovnaná. Hráči plnili pokyny první dvě třetiny, ve třetí třetině se opět projevila netýmovost a neplnění taktiky, což Kobylisy vrátilo do zápasu. Vstup do druhého zápasu byl velmi nekoncentrovaný. Po první třetině hráči začali plnit domluvenou taktiku, což se projevilo na kvalitě zápasu.“

Obě družstva mladších žáků předvedla pěkný florbal a velkou chuť po vítězství. Tato slova ostatně potvrzuje pouze jediná prohra za oba hrací dny! Doufejme v další podobné výsledky.

Posledním družstvem, které o víkendu bojovalo o vítězství, byly naše mladší žákyně. „Všechny miniladies předvedly v domácím prostředí srdnatý a velice týmový výkon a odmakaly všechny zápasy na jedničku,“ chválila své svěřenkyně Jana Kolafová. Nutno dodat, že holky předvedly své výkony i díky značné podpoře svých rodičů.  Bohužel ani to nestačilo na zisk bodů, tak snad příště. Na závěr bychom chtěli ještě poděkovat rodičům, kteří nám s pořádáním turnaje pomohli. Děkujeme!

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.