Florbalová superneděle na Vinohradech!

16. 4. 2015

Klub

3 minuty čtení

Den po superfinálovém klání se na Vinohradech uskuteční boj o záchranu. Oba dva naše elitní týmy odstartují baráž o setrvání v extralize a oba dva budou stát proti pražským soupeřům.

Muži vyzvou Start
 
Stejně jako ve 2. kole play down už není kam uhnout. Vinohradští 2. kolo zvládli, vyřadili Liberec a poslali ho do 1. ligy. Sami si však účast v příštím extraligovém ročníku doposud nezajistili. Boj o udržení pro ně pokračuje. V neděli od 18 hodin vyzvou v úvodním utkání barážové série poraženého finalistu 1. ligy Start98.
 
Pikantní je souboj už jen v tom, že jde o pražské derby. Jenže tento souboj v sobě skýtá i další zajímavá fakta. Na soupisce hostů totiž můžeme najít až čtyři hráče, kteří kdysi prošli vinohradským klubem a zanechali zde velmi výraznou stopu. Dlouhá léta v SKV působili Michael Mareš, Eda Piňos, také Radek Kraus a v neposlední řadě i Jarda Votruba.
 
Jenže teď stojí na opačně straně barikády a svěřenci kouče Jana Pazdery v uplynulých dnech pilovali přípravu na nejdůležitější utkání v celé sezoně. Věřme, že jsou sokolové na střet dobře připraveni, předvedou to nejlepší ze svého umění a dobře nastartují barážovou sérii. Další dva zápasy se uskuteční na půdě soupeře příští týden.
 
Ženy se utkají s Pantherkami
 
Ještě před muži se o extraligovou příslušnost poperou Ladies, které se od 14 hodin střetnou s Pantherkami. Ty si po úspěšně zvládnutém play off 1. ligy vybojovaly právo vyzvat náš tým. Baráž začíná na vinohradské půdě, pak se přesouvá do Střešovic, kde Panthers našli svůj azyl a kde se uskuteční druhý a třetí zápas. Pro případná další dvě střetnutí se série vrátí zpátky do Riegrových sadů.
 
Pravidla jsou stejná jako u mužů. Baráž se hraje na tři vítězná utkání, a kdo sérii ovládne, bude mít příští rok právo nastupovat v elitní soutěži. Poraženého čeká účast v 1. lize. Jako favorit do tohoto souboje pochopitelně míří domácí Vinohrady, které mají za sebou už druhou extraligovou sezonu a chtějí zúročit zkušenosti, jež posbíraly. Proti nim však bude stát houževnatý soupeř.
 
Pokud dorazíte na zápas žen, skočte se po něm občerstvit do vynikajícího Bufetu U Kníra a vyčkejte do 18 hodin, kdy svůj boj o záchranu zahájí muži. Vstupné je na oba zápasy dobrovolné. V klíčové části sezony potřebujeme vaši podporu. Přijďte tedy naše týmy popohnat vpřed. Držme se!
 
NEDĚLNÍ PROGRAM NA VINOHRADECH:
14:00 SKV ženy vs. FbC Panthers
18:00 SKV muži vs. FBC Start98
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.