Muži D stvrdili postup, dorostenky dvakrát vítězné!

21. 4. 2015

Klub

4 minuty čtení

Sezona pro černožluté sokoly z Vinohrad superfinálovými zápasy zdaleka neskončila. Neděle byla pro SKV jedním z nejrušnějších hracích dnů v sezóně.

Mimo domácí barážová klání mužského a ženského A týmu se na hřištích soupeřů představilo hned šest dalších vinohradských formací.
 
Poslední turnaj zvládli a čelo tabulky si uhlídali muži D. V prvním utkání si aspiranti na postup poradili se Sokolem Vlašim. V druhém utkání SKV s týmem pedagogické fakulty Univerzity Karlovy jen remizovalo a přišlo kvůli tomu o dvoubodový náskok na FT Sokol Břevnov B, ve vzájemných zápasech si ale vedli lépe naši ,uži a čeká je tak postup.
 
Ženy C sezonu ukončily jediným utkáním. V něm si sice se Spartou Praha neporadily, ale výsledek je vzhledem k velké vzdálenosti obou týmů v tabulce celkem sympatický. Sparta pro příští sezónu ligu opustí směrem vzhůru.
 
S letošní sezonou se také rozloučily naše dorostenky, které na posledním turnaji nezaváhaly. „Rozhodně jsme na konec sezóny chtěli dvakrát zvítězit, což se nám díky skvělému týmovému výkonu povedlo. V prvním zápase jsme si špatnou druhou třetinou utkání lehce zkomplikovali, ale v poslední třetině jsme během tří minut zvrátili utkání a zaslouženě vyhráli. Druhý zápas byl z naší strany perfektní. Soupeř hrál agresivně, na což jsme byli připravení a zbytečně jsme se nenechali rozhodit. Dosáhli jsme parádního vítězství. Holkám děkuji za předvedený výkon v těchto utkáních a za celou sezonu. Poprvé máme v celkové statistice více vítězství než proher, což pokládám za fantastický úspěch! To samé si myslím o krásném třetím místě v naší nadstavbě. Také jsem velice spokojen s produktivitou a střelbou, na kterou jsme se od soustředění zaměřovali. Klobouk dolů přede všemi hráčkami a děkuji za SKVělou sezonu!“ děkuje svým svěřenkyním trenér dorostenek Jakub Záhora.
 
Poslední turnaj své premiérové sezony mají za sebou mladší žákyně. „Vyzdvihla bych hlavně utkání s Mladou Boleslaví. Naše holky, převážně ještě elévky, dokonce i vedly proti starším děvčatům, které mají zkušenosti z ligy starších žákyň. V celém turnaji nám výborně zachytala brankářka. Celkově se výsledky některých zápasů za tu sezonu vyrovnaly, už neprohráváme tolik jako ze začátku a poslední turnaj jsme absolvovali v rekordním počtu sedmi hráček. Děkuji holkám za sezonu a touto cestou bych jim chtěla připomenout, že už se mohou hlásit na soustředění, které nás čeká na konci srpna, aby ta příští sezona byla ještě lepší,“ těší se na další spolupráci s holkami trenérka Jana Kolafová.
 
A do letní přípravy se můžou vrhnout také mladší žáci. Oba vinohradské týmy této věkové kategorie už také ukončily svou sezonu. Dohromady v šesti utkáních posledního hracího dne „mlži“ posbírali dvě vítězství a jednu remízu.
 

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

 
Muži D:
TJ SKV – FBK Sokol Vlašim 8:4
TJ SKV – FBK VŠSK PedF UK B 4:4
 
Ženy C:
TJ SKV – AC Sparta Praha 1:3
 
Dorostenky:
TJ SKV – Florbalová akademie MB – B 8:6
TJ SKV – FBK Fat Pipe Vosy Praha 4:2
 
Mladší žáci A:
TJ SKV – FBC Star98 Kunratice 5:5
TJ SKV – Technology Florbal MB 6:1
TJ SKV – FBK Fat Pipe Vosy Praha 2:4
 
Mladší žáci B:
TJ SKV – Florbal Neratovice 2:5
TJ SKV – AC Sparta Praha YELLOW 2:1
TJ SKV – FBC Panthers B 3:4
 
Mladší žákyně:
TJ SKV – Herbadent Praha 11 SJM yellow 5:13
TJ SKV – Florbalová Akademie MB 2:7
TJ SKV – TJ Sokol Nové Strašecí 3:5
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.