O víkendu se rozhodne! Baráž se přesouvá zpátky na Vinohrady

29. 4. 2015

Ženy A

3 minuty čtení

Ladies vedou v baráži nad Panthers 2:1 na zápasy a k záchraně potřebují ještě jednou vyhrát. To ovšem proti houževnatému soupeři nebude jednoduchý úkol.

Ženské áčko se dokázalo otřepat z porážky z úvodního zápasu a na hřišti soupeře dvakrát zvítězilo. Za stavu 2:1 pro Sokol se tedy série přesouvá zpátky do Riegrových sadů. Nutno však dodat, že oba dva duely nabídly divákům atraktivní podívanou.
 
V sobotu se Vinohradům ne zcela vydařil vstup do utkání, už po 41 vteřinách se prosadila domácí útočnice Raková. Jenže sokolky rychle zareagovaly a o pár vteřin později srovnala Reichová. SKV pak předvedlo gólový koncert. Do konce úvodní části nasázelo domácím Panthers další čtyři branky a do šaten šlo s pohodlným čtyřgólovým náskokem.
 
Ačkoliv se pantherky ještě snažily s výsledkem něco udělat, Vinohrady si už náskok udržely a nakonec zvítězily 9:5. Hattrickem se prezentovala Ivana Hyršlová, čtyři body si z utkání odnesla výborně hrající Zuzana Macurová.
 
V neděli série pokračovala třetím duelem. Oba týmy byly na začátku utkání opatrné, více času však držely balonek Vinohrady. Po úvodní části to bylo po brankách Sátrové a Čermákové 1:1. Pak si diváci museli počkat na gól až do 42. minuty. Pantherky dvakrát sokolkám odskočily, ale naše Ladies pokaždé dokázaly srovnat. V 55. minutě poslala Macurová balonek na volnou Bartošovou a ta vsítila vítězný gól.
 
Vinohrady ovládly i nedělní zápas, když zvítězily 6:3. A chybí jim poslední krok, kterým mohou stvrdit, že jim dva roky v nejvyšší soutěži daly hodně cenných zkušeností. Jak se ale říká, poslední krok bývá ten nejtěžší a Panthers vyvinou velkou snahu, aby ještě sérii protáhli až do neděle.
 
Sobotní čtvrté utkání se uskuteční od 18 hodin ve vinohradské sokolovně. V případě neúspěchu domácího týmu se série v neděli přesune na Podvinný mlýn, případný pátý zápas bude začínat v 16 hodin. Držme tedy našim holkám pěsti a popožeňme je vpřed, ať sezonu dotáhnout do vítězného konce!
 

Víkendový program baráže:

4. zápas:
sobota 2. 5., 18:00, TJ SKV - FbC Panthers (Vinohrady)
 
Případný 5. zápas:
neděle 3. 5., 16:00, TJ SKV - FbC Panthers (Podvinný mlýn)
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.