Jan Pazdera odchází do Boleslavi, muže SKV povede Martin Hovořák

12. 5. 2015

Muži A

3 minuty čtení

Mužský A tým SKV bude mít pro extraligovou sezonu 2015/16 nového trenéra. Dosavadní kouč Jan Pazdera totiž přijal nabídku Mladé Boleslavi. Na jeho místo nastupuje Martin Hovořák.

Společné oslavy těžce vydřené záchrany v extralize trvaly kratší dobu, než se čekalo. Jelikož za úspěch se platí, přichází SKV o trenéra Jana Pazderu, který v loňské sezóně dovedl muže SKV po dlouhých letech znovu do extraligy a letos v ní podceňovaného nováčka dokázal zachránit. 
 
Ihned po konci baráže oslovila přímo trenéra Pazderu extraligová těžká váha z Mladé Boleslavi s nabídkou, kterou nelze odmítnout. Přestože jednání proběhlo mimo vedení oddílu, které se o nabídce Mladé Boleslavi dozvědělo až z úst samotného trenéra, rozhodlo se vedení SKV nebránit Honzovi Pazderovi v další kariéře a s jeho odchodem do Mladé Boleslavi počítá. Smluvně je v SKV Pazdera vázán do konce června a ve zbývajícím období se bude věnovat zejména kvalitnímu předání A týmu novému trenérovi a dotažení koncepce výchovy mládeže.
 
„Honzův odchod nás samozřejmě mrzí, za ty dva roky odvedl v SKV neskutečné množství práce a o to více jsme se těšili na společnou příští sezónu. Přestože nás jeho rozhodnutí jít zrovna do Boleslavi překvapilo, zcela jej respektujeme a přejeme mu v jeho další trenérské práci jen to nejlepší. Dveře do SKV bude mít ale Honza vždy otevřené.“ uvedl prezident SKV Luděk Pokorný.
 
Odchod Pazdery je pro SKV razantní změnou, právě proto se už žádné další převratné události u mužského týmu neplánují. „Honza nám za ty poslední dvě sezóny ukázal cestu, kterou se chceme vydat a hodláme proto navázat na jeho práci. Bude to samozřejmě těžké, ale rádi bychom i nadále pokračovali v podobném herním i tréninkovém stylu a proto se do role hlavního trenéra posune dosavadní asistent Martin Hovořák. Ten byl Pazderovou pravou rukou už v loňské postupové sezóně, tu letošní sice zahájil u vinohradských juniorů, v polovině základní části se ale k áčku vrátil a měl výrazný podíl na úspěšné záchraně. Jelikož ale zatím dosud nevlastní potřebnou trenérskou licenci B, oficiálně tuto roli hlavního trenéra směrem k předpisům ČFbU prozatím zaštítím sám,“ upřesnil změny na trenérské lavičce Vinohrad sportovní ředitel SKV Vilém Svoboda.
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.