Prague Games - den první: Bodovali junioři a mladší žáci

8. 7. 2015

Klub

3 minuty čtení

Úvodní den tradičního letního turnaje pro mládež přinesl vinohradským barvám jedno vítězství a jednu remízu.

Dobře si vedl spojený tým elévů a mladších žáků. Malí sokolíci nejprve porazili Znojmo vysoko 6:1 a pak jen těsně nestačili na Bučis a prohráli 1:2. Zítra čeká na naše naděje poslední zápas ve skupině s brněnskými Bulldogs a pak už budou následovat boje ve vyřazovací části.

Slušně se prezentovali také junioři. Ti nejprve prohráli se Znojmem 0:2, přičemž v brance zazářil Tomáš Fiala, později pak remizovali v Paskovem 0:0. Na turnaji tak ještě svěřenci Martina Hovořáka nevstřelili ani jeden gól, na druhou stranu se prezentovali nadějnými výkony a zítra se poperou s Královým Dvorem o co nejlepší umístění ve skupině.

Zbylé tři kategorie se musejí popasovat s velmi náročným losem. Starší žáci narazili na dva švédské soupeře a na domácí vinohradské půdě si připsali dvě porážky. Nejprve prohráli s Varou 0:11 a následně nestačili ani na Helsinborg a podlehli mu 0:8. Zítra čeká starší žáky Tatran a švýcarský Zug.

I dorostenci čelili kvalitním soupeřům. Olomouc je nejprve přehrála 4:1 a pak i finský celek Ku-68, který zvítězil 5:0. Dorostenci tak mohou první body na turnaji získat zítra proti švédskému Stolpskottu.

Rozpačitý byl první den pro juniorky. Děvčata prohrála v úvodním utkání se švédským Trollbäckenem 0:7. První polovina vypadala nadějně, v té druhé se ale rychlejší a šikovnější Seveřanky rozstřílely a nakonec po zásluze vyhrály. Ve druhém zápase nedokázaly holky vzdorovat ani střešovickému Tatranu a prohrály 0:5.

Zítra ale budou mít stejně jako všechny ostatní celky dost příležitostí k naprávě. A od zítřejších odpoledních hodin se už rozhoří boje v play off. Držme tedy našim týmům palce!

VÝSLEDKY 1. HRACÍHO DNE:

Mladší žáci a elévové (kategorie B12):
TJ SKV - TJ Znojmo 6:1
TJ SKV - FC Bučis Team 1:2

Starší žáci (kategorie B14):
TJ SKV - Vara IBK /SWE/ 0:11
TJ SKV - FC Helsingborg /SWE/ 0:8

Dorostenci (kategorie B16):
TJ SKV - TEMPISH FBC Olomouc 1:4
TJ SKV - KU-68 /FIN/ 0:5

Junioři (kategorie B18):
TJ SKV - TJ Znojmo 0:2
TJ SKV - Paskov Saurians 0:0

Juniorky (kategorie G18):
TJ SKV - Tyresö Trollbäcken IBK /SWE/ 0:7
TJ SKV - Tatran Střešovice 0:5

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.