Junioři na PG: Turnaj hodnotím pozitivně, chválí hráče Hovořák

15. 7. 2015

Junioři

3 minuty čtení

Martin Hovořák coby lodivod juniorského celku na Prague Games poskytl našemu webu obsáhlé hodnocení.

„Družstvo hrající v kategorii B18 bylo velice různorodé. Turnaj byl tedy velkou zkouškou týmového ducha. Ačkoliv se před turnajem zdálo, že los skupiny je přijatelný, ukázalo se, že turnaj je nevyzpytatelný a každý může porazit každého.

Po středeční těsné prohře 1:2 s TJ Znojmo a remíze 0:0 s Paskov Saurians nebyla nálada týmu příliš pozitivní. Především kvůli tomu, že se nepodařilo vstřelit více gólů z připravených příležitostí. Herní projev však nebyl úplně špatný a bylo na čem stavět do dalšího dne.

Na čtvrteční zápasy se hráči připravili lépe. Kontrolovanou výhrou 2:0 s T.B.C. Králův Dvůr jsme zakončili skupinu a díky některým dalším překvapivým výsledkům ve skupině jsme skončili na třetím místě.

První soupeř ve vyřazovací části turnaje byl finský celek Night Riders, který skončil na třetím místě ve velice těžké pětičlenné skupině, která obsahovala i dva týmy hrající nejvyšší českou juniorskou soutěž – Chodov a Náchod.

Již během prvních tří minut junioři prohrávali o dva góly. Nicméně v tento moment ukázal tým vnitřní sílu a trpělivost. Zlepšenou hrou zápas obrátil ve svůj prospěch, a i přes zaváhání na začátku druhého poločasu tento zápas skončil pozitivním výsledkem 7:4.

V pátek ráno nás čekal velice těžký soupeř, vítěz skupiny – 1.SC Vítkovice. Se stejným soupeřem jsme se potkali i loňský rok, a podařilo se nám překvapit. Letos se nicméně nepodařilo na tento úspěch navázat. V utkání hráli junioři s přílišným respektem. Po obdržené brance v oslabení jsme byli schopni ještě vyrovnat, nicméně v samostatných nájezdech soupeř potvrdil svoji kvalitu a zaslouženě postoupil do dalšího kola.

I přes neúspěch hodnotím turnaj pozitivně, turnaj byl především ostrou zkouškou nových taktických prvků. S hrou jsem taktéž víceméně spokojen, hráči si byli schopni svojí hrou vypracovat šance, ze kterých se ale bohužel občas neprosadili. V tomto ohledu nás čeká ještě hodně práce. Největším pozitivem jsou výkony mladých hráčů, kteří hráli kategorii B18, přestože teprve přestoupili do kategorie dorostenců v následující sezóně.“

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.