Starší žáci na PG: Proti Švédům, Finům a Švýcarům to byl zážitek

21. 7. 2015

Starší žáci

3 minuty čtení

10 statečných reprezentovalo SKV v kategorii starších žáků. Role trenéra se ujal Vilém Svoboda a i přes nepříznivé výsledky panice nepropadl.

„Největším negativem účasti starších žáků SKV na letošních Prague Games je malý počet hráčů, který jsme měli k dispozici. Je to určitě i chyba nás trenérů a vedení, že jsme rodičům doposud nedokázali vysvětlit důležitost účasti na tomto mládežnickém sportovním svátku a to nejen po herní, ale hlavně i po společenské stránce.

Prague Games je turnaj, kde mohou kluci i holky vidět v akci soupeře ze Švédska, Finska, Švýcarska i dalších zemí, což se jim během domácí sezóny rozhodně nepovede a zahrát si zápas proti takovým soupeřům by měl být vždy svátek. Kromě toho stráví společně na hřišti i mimo něj 3-4 dny pohromadě, utuží partu a získají nové zážitky a vzpomínky, navíc na začátku prázdnin, kdy jim začíná nejhezčí období v roce.

Mrzí nás, že si to ještě neuvědomují ani samotní hráči a "netlačí" na rodiče, že na Prague Games chtějí hrát - dovolená i chaty se určitě dají na pár dní odložit, navíc na rozdíl od Czech Openu, který si mohou v dospělosti zahrát mockrát, mládežnické Prague Games jsou zkrátka omezeny věkem a jakmile "vyrostou", na Prague Games si už nikdy nezahrají, i kdyby opravdu moc chtěli. :-)

I proto věřím, že letošních deset statečných si turnaj užilo natolik, že se už teď těší na další ročník a že o tom navíc budou vyprávět i letos chybějícím spoluhráčům, kteří už za rok půjdou také. Protože letošní parta stržů se sice i přes veškerou snahu nedočkala ani jednoho vstřeleného gólu ale zahrát si během tří dnů dvakrát se Švédy, jednou s Finy a Švýcary byl určitě zážitek a kluci na vlastní oči viděli, co že to ten florbal vlastně doopravdy je a sami si pak při závěrečném hodnocení řekli, co se jim na hře soupeřů líbilo nejvíc, co z toho by chtěli také umět a na čem musíme začít co nejdřív makat.

Důležitého vítězství jsme ale dosáhli hlavně mimo hřiště. Společně jsme porazili nepřízeň počasí při návštěvě bobové dráhy na Proseku a po jedné mokré jízdě přišla za odměnu i druhá jízda suchá, jádro týmu nechybělo ani v Dinoparku, Hokejové Síni slávy a úspěšně za celý tým vyplnilo i nelehký turnajový qíz, někteří hráči se během Prague Games konečně i rozmluvili a dokonce i Fíla Krejčík řekl na závěr všem nahlas (skoro) "Ahoj!"

Na Prague Games 2016 jsme tak každopádně připraveni, neboť po letošku už víme, že na tomhle turnaji jsou šatny jaké? Přece PRŮCHOZÍ!“

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.