Mužské áčko má za sebou herní soustředění

29. 7. 2015

Muži A

3 minuty čtení

O uplynulém víkendu proběhlo další soustředění mužského A týmu. Tentokrát bylo zaměřeno především na hru.

Letní dril je v plném proudu! Svěřenci Martina Hovořáka doposud usilovně pracovali na fyzické přípravě, až nyní však otestovali své florbalové dovednosti přímo na hřišti a proti extraligovým soupeřům. „Hráči měli za sebou téměř měsíc bez nějakého zápasového zatížení, proto jsme využili spolupráce s dalšími extraligovými týmy Bohemians a Chodovem a v rámci víkendového soustředění jsme sehráli dvě přátelská utkání,“ popsal náplň soustředění Martin Hovořák.

„Tréninky byly svým zaměřením takovým prvním ucelenějším blokem, ve kterém jsme se věnovali hře pět na pět. V následných utkáních jsme pak mohli důsledně prověřit naši hru. Během letní přípravy se k týmu připojilo pár nových hráčů, bylo tedy důležité, aby nově příchozí měli možnost seznámit se s organizací hry, a pro stávající hráče to byla možnost zopakovat si tyto věci a osvěžit si je v paměti,“ vysvětluje hlavní kouč mužského áčka.

Martin Hovořák dává důraz na kontinuitu přípravného období, a tak mohli hráči v rámci soustředění zužitkovat to, na čem až do této chvíle pracovali. „Tohle soustředění navazovalo na určitý blok kondiční části v letní přípravě, byl také kladen důraz na to, aby hráči přenesli svoji kondiční výkonnost mezi mantinely,“ zmiňuje provázanost letní přípravy.

Zcela spokojený Hovořák nebyl, své hodnocení ale načal pozitivně. „Ze soustředění si odnáším smíšené pocity. Určitě se nám podařilo zapracovat na herní stránce, noví hráči rozhodně předvedli, že mají chuť se poprat o místo v extraligovém kádru,“ vyzdvihl přístup nových hráčů, kteří se snaží propracovat do kádru.

„Další pozitivní moment je určitě ten, že v rámci utkání se potvrdila mírně stoupající výkonnost hráčů. Zaznamenal jsem i několik individuálních pozitivních ohlasů na kondiční přípravu – jinými slovy, řada hráčů se cítí na hřišti lépe než v minulosti,“ pochvaluje si efektivitu letního drilu.

Zmínil však i negativní věci. „Trochu mě mrzí, že jsme kondiční přípravu lépe nezužitkovali v přátelských utkáních. Hráči se tak mohli daleko lépe soustředit na řešení situací ve hře. Bohužel se tohle moc nepotvrdilo,“ vytyčil věci, se kterými nebyl spokojen.

„Ve hře se však objevovaly pozitivní momenty, nicméně stále zaostáváme v určitých ohledech za našimi soupeři. S hráči jsme si to rozebrali a určitě na těchto věcech budeme pracovat tak, abychom se co nejlépe připravili na začátek extraligy,“ uzavřel Hovořák své hodnocení.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.