Kapitánskou pásku v nové sezoně navlékne Milan Bína

3. 8. 2015

Muži A

2 minuty čtení

Post kapitána převezme po Janu Svobodovi vinohradský kanonýr Milan Bína. Co na tuto novou výzvu říká?

V Riegrových sadech načne obávaný střelec druhou sezonu. Oproti té předchozí však do ní půjde i s kapitánskou páskou. Nahradí tak Jana Svobodu, který odešel do střešovického Tatranu. „Honza byl dlouhou dobu tváří a oporou SKV. Jako kapitán tady dokázal to, co nikdo před ním – dovedl tým k záchraně a extraliga se bude hrát na Vinohradech dva roky po sobě, laťka je tedy nastavena vysoko. Já to ale neberu tak, že bych měl někoho nahrazovat. Událo se tady během krátké doby hned několik změn, teď stojíme na začátku nové kapitoly a já i celý tým uděláme všechno proto, aby byla úspěšná,“ slibuje nový kapitán.

Kromě toho, že Bína cítí zodpovědnost, je to pro něj rovněž i pocta. „Samozřejmě si toho velmi cením o to víc, že se na volbě z části podíleli i spoluhráči. Jsem rád, že mi důvěřují a pokusím se nezklamat. Největší zodpovědnost určitě pocítím, až začne liga a přijdou důležitá utkání. Doufám, že to bude mít nejen na moji hru pozitivní vliv. Beru to jako velkou výzvu,“ popisuje své dojmy z nově nabyté role.

Bína se pozastavil i nad právě probíhajícím letním drilem. „Příprava je zatím hodně tvrdá, ale účelná. Máme za sebou solidní dávky fyzické přípravy a ohlasy v týmu jsou pozitivní. Nejdůležitější bude prodat zlepšenou kondici na hřišti. V nasledujícím období bychom se podle plánu měli více soustředit na práci s hokejkou a pořádně zapracovat jak na herním projevu, tak i na individuálních dovednostech každého hráče. V tomhle nás ještě čeká mnoho práce,“ dodává.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.