Tereza Trunečková: první reprezentantka v dresu SKV

30. 10. 2012

Ženy A

3 minuty čtení

SKV má svou první českou reprezentantku. Do reprezentace juniorek byla povolána velká naděje vinohradského florbalu útočnice Tereza Trunečková.

Pokud listujete seznamem juniorských reprezentantek, vidíte v kolonce „tým“ zaběhnutá jména. Herbadent, Bohemians, Liberec, Šumperk… Tradiční líhně talentů. Pak se však nad jedním pozastavíte. Do repre byla totiž povolána Tereza Trunečková, mladá útočnice Vinohrad, která už ale valí za ženské áčko v první lize.
 
Její nominace tak nějak visela ve vzduchu, přesto to sama hráčka nebere jako samozřejmost. „V první řadě jsem tím vším pořád ještě trochu překvapená. Poprvé za svou sportovní kariéru vidím šanci něco dokázat, což mě hrozně motivuje. Bohužel, v poslední době z toho nejsem jen nadšená, ale také nervózní. Najednou se cítím mnohem víc zodpovědná a nominace mě vystavuje určitému tlaku,“ popisuje Terka Trunečková pocity, které v ní nominace vyvolala.
 
Do Švýcarska se však těší, a to nejen na zápasy proti ostatním výběrům juniorek, ale také na dobrou partu spoluhráček. „Musím pochválit skvělý kolektiv holek, který se stačil na soustředění v Jičíně a v Pardubicích utvořit. Jsem moc ráda, že jsem dostala tuto šanci a nemůžu se dočkat cesty do Švýcarska,“ říká spokojeně mladá útočnice, která si zahraje například s Majdou Klímovou z Herbadentu, s Gabrielou Tožičkovou z Chodova nebo s Michaelou Mlejnkovou z Liberce.
 
Být vybrán mezi dvacet nejlepších není obecně jednoduché, zvláště když nehrajete za přední tým v nejvyšší soutěži. Přesto to není nemožné. „Myslím, že šance dostat se do reprezentace z menšího klubu tu určitě je. V ženské složce Vinohrad je spousta dalších talentovaných holek. Ale zásluhu na zviditelnění našeho týmu nemám jen já nebo jiné hráčky, ale má ji i několik dalších lidí, kteří pro nás dělají vše a na které by se nemělo zapomínat. Je to například Vilas, který úzce s juniorskou reprezentací spolupracuje,“ vyzdvihla Trunečková přínos dalších lidí, kteří se o její nominaci zasloužili.
 
V létě jste ji mohli sledovat ještě v dresu Chodova, kam na malou chvíli přestoupila. Na začátek sezony se ale vrátila zpět do Vinohrad. „Florbal je kolektivní sport a Vinohrady mi nabízí ten nejlepší kolektiv. Uvědomuji si, že po florbalové stránce mi mohl poskytnout Chodov více. Tím ale nechci říct, že mi Vinohrady nemají co dát. Vinohrady jsou pro mě srdečních záležitostí a nikde jinde jsem nepotkala tolik skvělých lidí. Trvalo mi dva měsíce, než jsem si uvědomila, že mi chybějí,“ dodala na závěr s úsměvem.
 
Nezbývá, než Terce držet na dálku palce a doufat, že se dostane až na vrcholnou akci tohoto dvouletého cyklu juniorské reprezentace - na mistrovství světa juniorek 2014.
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.