Czech Open - den třetí: Benfika v osmifinále na Tatran nestačila

15. 8. 2015

Klub

3 minuty čtení

Mužské béčko prošlo až mezi 16 nejlepších družstev kategorie Open, ale v osmifinále prohrálo se silným Tatranem.

Skvěle si však v úvodu třetího hracího dne vedly i oba ženské týmy. V brzkých ranních hodinách vybojovalo postup áčko, které po vydařeném výkonu smetlo Jihlavu 6:0. Dvěma góly se prezentovala Petra Honzová a dvě nahrávky si připsala Natálie Bartošová. Postup mezi 16 nejlepších zaznamenalo také béčko. To po samostatných nájedzech přetlačilo prvoligové Panthers, které byly jednoznačně favoritem zápasu.

Bohužel ani jeden tým už sítem osmifinále neprošel. Áčko na svůj ranní výkon nenavázalo a s houževnatou Slavií Plzeň padlo 0:1, když se trápilo především v útočné fázi. Béčko schytalo pět branek od extraligového Elite, oba dva týmy se však nemají za co stydět, během turnaje odvedly dobrou práci.

Posledním týmem v turnaji tak stejně jako loni zůstala mužská Benfika. Svěřenci Viktora Vondry nejprve vyzvali pražské Emco Cholerics. Tým, za který hraje také legenda SKV Pavel Uher, dělal Vinohradským velké potíže. A právě Uher srovnával v první půli na 1:1. I na další gól dokázal soupeř odpovědět a musely tak rozhodnout nájezdy. Ten vítězný si připsal Bolek Kytka a poslal svůj tým do dalšího kola.

Ani v něm nečekal na SKV lehký soupeř. Kerio Plzeň se soustředila především na defenzivu, ale parta kolem kapitána Sigla se po soustředěném a poctivém výkonu radovala z dalšího vítězství, tentokráte 3:1.

Nejlepší zápas Benfiky však teprve přišel. Vinohradští v osmifinále vyzvali rezervu střešovického Tatranu, za kterou ovšem válí Milan Fridrich, Marek Vávra či Jakub Slavík, tedy členové A týmu, kteří dohánějí tréninkové manko a rozehrávají se v kategorii Open.

Vinohrady vstoupily do zápasu slušně, leč brzy inkasovaly. Po standardce se trefil kdo jiný než Milan Fridrich. Za chvíli však bylo srovnáno, z dálky natáhl střelec Matěj Špaček a dal na 1:1. Sokolové neproměnili několik velkých šancí a utkání se tak začalo lámat pět minut před koncem. Nejprve Tatran odskočil o gól a pak ještě přidal další branku z nájezdu. Vinohradští i přes závěrečný tlak na zvrat nedosáhli. I letos však Benfika zanechala na Czech Open velkou stopu!

Výsledky 3. hracího dne:

Muži B:
1/32 finále: TJ SKV - Emco Cholerics 3:2n
1/16 finále: TJ SKV - FBŠ Kerio Plzeň 3:1
Osmifinále: TJ SKV - Tatran Střešovice 1:3

Ženy A:
1/16 finále: TJ SKV - SK Jihlava 6:0
Osmifinále: TJ SKV - FBŠ Slavia Plzeň 0:1

Ženy B:
1/16 finále: TJ SKV - FBC Panthers 1:0n
Osmifinále: TJ SKV - Elite Praha 0:5

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.