Ženy B na Czech Open: Play off, to byla jízda!

25. 8. 2015

Muži A

3 minuty čtení

Ženské béčko dosáhlo historického výsledku, když prošlo až do osmifinále Czech Open. Kouč Petr Jirges neskrýval nadšení.

„Ve skupině jsme dvakrát prohráli a jednou vyhráli, což nám zajistilo, díky ostatním výsledkům, postup ze třetího místa. První zápas jsme sehráli se singapurským výběrem a byla to zajímavá zkušenost. Bohužel jsme dostali jeden nešťastný gól a prohráli 0:1. Vůbec jsme nevěděli, co máme od soupeře čekat, ale byli jsme příjemně překvapeni, byl to férový a čistý zápas ve vysokém tempu.

Druhý zápas byl proti Chodovu, za který hrály převažně juniorky a nějaké dorostenky. Zápas byl vyrovnaný, my ale nedokázali proměnit nabídnuté šance, což se o Chodovu říct nedalo. Vstřelil nám tři naprosto stejné góly díky našemu nedůrazu a nepokrytí hráček před brankovištěm. Chodov nebyl lepší, ale šťastnější... Prohráli jsme 1:3. Třetí zápas s Kladnem byl o tom, kdo skončí na třetím a kdo na čtvrtém místě. Chtěli jsme vyhrát a tím se vyhnout cestování po Praze, to se povedlo. Kladno nepodalo výkon hodný 1. ligy a odešlo poraženo 3:2.

Následné play off už byla jízda, třešnička na dortu povedeného turnaje. Vítězství vůle proti Kobylisím a následné přehrání Dobrušky bylo pro tenhle tým nejvíc, co kdy na Czech Open dokázal. Podařilo se postoupit dál a hrát i v sobotu. A sobotní vítězství na nájezdy proti Panthers (1:0), kdy nám přišel fandit celý A tým a vytvořil skvělou atmosféru, bylo už nad plán... Názorně jsme předvedli, že tým je daleko víc než jednotlivec v týmovém sportu. Poslední zápas jsme sehráli s extraligovým Elite a nebýt nepovedeného začátku, tak jsme na konci nemuseli koukat na skóre 0:5. Ale buďme na zemi, Elite nám jasně ukázalo své kvality a rozdíl tří lig byl znát. Obranu nám prověřil slušně. Velmi si vážím práce, kterou všechny hráčky, i v podmínkách které byly, předvedly. Bojovaly, jak se patří, hrály s nadšením, florbal je bavil. Do sezóny si z Czech Open vezmou určitou dávku sebevědomí, kterou budou potřebovat.

Suma sumárum, tým složený z hráček B, C týmu, doplněný o šikovné juniorky, oderál SKVělý turnaj. Teď si to jen přenést do sezony a pracovat dál, abysme všichni dosáhli společného cíle, který máme.“

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.