Junioři na Czech Open: Tým se prezentoval týmovými výkony

24. 8. 2015

Junioři

2 minuty čtení

Junioři narazili na Czech Open na fyzicky dobře připravené Ústí, které je nepustilo dál. Co na to jejich trenér Martin Hovořák?

„Složení juniorského týmu na Czech Open bylo opět velice různorodý. Nicméně i přesto se tým dokázal prezentovat velice týmovými výkony.

Turnaj v podstatě začal již den předem, kdy hráči sehráli přátelské utkání se švédským týmem KAIS Mora. V tomto střetnutí hráči příjemně překvapili prezentovanou hrou. Turnajové zápasy tedy budily velká očekávání.

Především v zápasech základní skupiny s B týmem Tatranu a se Vsetínem hráči předváděli to, co se od nich očekává i v sezoně. S hrou panovala vesměs spokojenost, bohužel výsledkově to stačilo pouze na třetí místo ve skupině.

Ve vyřazovací části junioři narazili na silný tým Ústí nad Labem, který byl nad jejich možnosti. Hráči sami po tomto zápase zhodnotili, že nebyli stoprocentně připravení a nebyli schopni se vyrovnat s tvrdou a rychlou hrou, která je pro nejlepší juniorské týmy v Česku standardem.

Lze pouze zkonstatovat, že je to odraz volnější letní přípravy. Pokud se hráči budou chtít přiblížit naším nejlepším juniorským celkům, budou muset akceptovat fakt, že letní měsíce již nejsou obdobím prázdnin a volných dnů, ale že je to období letní přípravy – fyzické zátěže, která má hráče připravit na podobné turnaje a začátek sezony.

Jsem s turnajem a předvedenými výkony víceméně spokojen, protože se opět během turnaje podařilo zařadit do týmu pár velice mladých hráčů, kteří zaujali svými výkony. Jediné, co nás výrazně limitovalo, byla fyzická připravenost a na té rozhodně budeme ještě pracovat.“

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.