Ženy A na Czech Open: Zápasy s těžkými soupeři ukázaly slabiny

26. 8. 2015

Ženy A

3 minuty čtení

Ženské áčko zopakovalo loňský postup do osmifinále, ve kterém nestačilo na Plzeň. Jak Czech Open hodnotí trenér Pavel Doubek?

„A tým odehrál Czech Open s cílem zapojit do turnaje co nějvětší počet hráček a dojít pokud možno co nejdále. Základní skupinu jsme odehráli na zmenšeném hřišti v Braníku, kde se nám dařilo slušně bránít, nikoliv však střílet branky do sítě kvalitnějších soupeřů. Do turnaje jsme vstoupili výhrou 5:2 nad FBŠ Jihlava, dále následovaly hubené výsledky s KAIS Mora 0:2 a 1:1 s extraligovou Ostravou. Tyto dva zápasy s těžkými soupeři ukázaly naši slabší útočnou hru, která nás celkově stála lepší výsledek. Druhé místo ve skupině můžeme hodnotit kladně, do play off nám určilo soupeře ze slovinské Borovnice.

I přes totální převahu jsme soupeři vstřelili pouze tři branky a celý zápas jsme se musely bát o výsledek. Velmi dobře chytající brankářka Slovinek zachránila svůj tým od debaklu a nám přidělala pár vrásek na tváři. Večerní utkání jsme hodili za hlavu a těšili se na ranní zápas, konečně na velkém hřišti.

Utkání s SK Jihlava bylo velmi náročné a patřilo Petře Honzové, která na turnaji prožívala svoji premiéru v útoku. Dvěma brankamu v prvním poločase nám dodala klid a po dobrém výkonu jsme se mohli těšit ze čtyř branek v síti soupeře nastřílených v posledních třech minutách utkání. Utkání nám opravdu sedlo a s rozvahou a klidem jsme jej zvládli.

Pavouk turnaje nám přidělil silného soupeře Slavii Plzeň, která bojuje o nejvyšší příčky v 1. lize žen. Soupeř na nás vyrukoval s velmi vytaženou obranou a agresivní, avšak férovou hrou. V útoku jsme se nedokázali téměř vůbec prosadit a díky polovlastní dvakrát tečované střele vyhrál soupeř 1:0. Ve splašeném utkání jsme se nedokázali prosadit ani při hře v šesti. Tento zápas ukázal slabiny, na kterých se snažíme během přípravy pracovat a díky kterým nemůžeme hodnotit turnaj výrazně kladně i přesto, že jsme odehráli několik slušných utkání proti dobrým soupeřům.

V turnaji se dařilo brankářkám Máčilové s Vyrobíkovou. Velmi dobré zakončení svých příležitostí prokázala v útoku nasazená Petra Honzová. K jejím šesti brankám se přiblížila třemi v obraně výborně hrající Macurová. Ostatní hráčky dokázaly vstřelit maximálně po jedné brance. Hezký týmový výkon větší úspěch bohužel nepřinesl, je škoda, že jsme nemohli odehrát ještě další utkání s kvalitním soupeřem, který by na nás v případě postupu přes Plzeň čekal.“

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.