Vinohrady v poháru Tatranu gól nevstřelily

8. 11. 2012

Muži A

3 minuty čtení

SKV prohrálo ve svém prvním vystoupení v rámci čtvrtfinálové skupiny Poháru České pojišťovny na půdě Tatranu Střešovice 5:0.

Kdo zápas neviděl, možná si pomyslí, že to byla jednoznačná záležitost. Stoprocentně se to však tvrdit nedá. SKV dlouho vzdorovalo, pomýšlelo na lepší výsledek a ve třetí třetině dokonce místy svého soupeře přehrávalo. Jenže Tatran více střílel a proměňoval své šance, což bylo oproti bezzubým Vinohradům klíčové.

Utkání se hrálo místy ve zběsilém tempu. Více ze hry měl pochopitelně Tatran, ale v první třetině to kýžený efekt přineslo jen jednou - nebýt dvouminutového oslabení na konci první dvacetiminutovky, Vinohrady by se asi nejspíš střešovickému tlaku ubránily. Takhle se šlo do šaten za stavu 1:0 pro domácí, přesilovkovou akci totiž proměnil v první gól zápasu Jan Natov.
 
I ve druhé třetině Vinohrady držely nadějný stav, dostávaly se do ojedinělých brejkových situací, ale chybělo tomu více přesnosti v zakončení a nějaká překvapivá myšlenka. Střešovice na konci druhé části opět trochu zabraly, Podhráský našel u tyče volného Marka Vávru, který si s takovými situacemi umí poradit. A dvě minuty před koncem prostřední třetiny zvýšil na 3:0 střešovický kapitán Martin Richter při signalizovaném odloženém vyloučení.
 
Tatran už byl v pohodě, mohl si dovolit stáhnout svoje napadání a spíše vyčkával. Sokol se snažil tvořit, ale jeho hra byla plná nepřesností, z kterých pramenily rychlé protiútoky domácích. Olšiak v jednom takovém trefil tyčku, o pár vteřin později už ale byl o něco úspěšnější a dal čtvrtý gól domácích.
 
SKV chtělo docílit vstřelení alespoň jedné branky, ale nevyužilo ani zmatky před Zichem a ani přesilovku v úplném závěru zápasu. Naopak ještě inkasovalo, když si Vávra s Natovem pohráli s vinohradským gólmanem Václavíkem, který ale jinak předvedl skvělý výkon a lapil 30 střel z florbalek střešovických hráčů. Sokol po této porážce tak ještě čekají dva zápasy v rámci čtvrtfinálové skupiny - s Mladou Boleslaví a s Českou Lípou.
 
Tatran Omlux Střešovice - TJ SKV 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
 
Branky a nahrávky: 19. Natov (Von der Pahlen), 36. M. Vávra (M. Podhráský), 39. Richter (Ullmann), 47. Olšiak (Jiří Kolísko), 59. M. Vávra (Natov). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 74.
 
Sestava SKV: Václavík - M. Mareš, Houra, Kytka, Dolejš, Gregor, Záň, Lanc, Nigrin - Piňos, Smutný, Trčálek - J. Mareš, Mikšovský, Zezulka - Svoboda, Jan Buchta, Menhart - Raiter. Trenéři: Michal Pazdera a Vilém Svoboda.
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.