Potenciál týmu je vysoko, říká před startem sezony trenér Hovořák

15. 9. 2015

Muži A

3 minuty čtení

Mužský A tým vstupuje do své druhé extraligové sezony.

V té předchozí vybojoval záchranu, když ve 2. kole play down zdolal Liberec a v následné baráži nedal prvoligovému Startu šanci. Nyní se už sokolové soustředí na start nového ročníku. A po roční zkušenosti s elitní soutěží mají vyšší cíle.

Tým se ovšem musel po úspěšné sezoně vyrovnávat s odchodem trenéra Jana Pazdery, který v SKV působil dva roky. Taktovku po něm převzal jeho dosavadní asistent Martin Hovořák a snažil se navázat na to, co jeho předchůdce započal.

S letní přípravou je nový kouč spokojen. „Hodnotím ji pozitivně. Podařilo se nám zapracovat na fyzické kondici takovým způsobem, aby hráči byli připraveni. Co se týče turnajů, nejsem s výsledky úplně spokojen, přesto věřím, že mužstvo je připraveno na začátek sezony,“ ohlíží se za uplynulým obdobím.

Letní měsíce jsou plné příchodů a odchodů hráčů. Jak se s tím Vinohradští vypořádali? „Tým se nám podařilo vhodně rozšířit o mladé i zkušenější hráče a dalo by se říci, že se je už povedlo zapracovat do kádru. Z tohoto pohledu panuje spokojenost. Důležité bylo na začátku letní přípravy to, že jsme nezaznamenali mnoho odchodů,“ zmiňuje jeden z klíčových důvodů nutných pro to, aby jeho tým v nové sezoně uspěl.

Hovořák si malé cíle před nadcházejícím ročníkem neklade. „Očekávání jsou určitě vysoká. Rádi bychom se probojovali do play off. Většina týmu je delší dobu pospolu, nyní přišlo doplnění a rozšíření kádru, proto si myslím, že potenciál týmu je vysoko,“ věří trenér.

Změny v kádru:

Příchody:
Milan Bína (Pelhřimov), Jan Hanák (Znojmo), Michal Kareš (Kutná Hora/Chodov), Petr Suchý (Nymburk), Jan Konečný (Olomouc), Jiří David (Pelhřimov – návrat z hostování), Petr Hartman, Jakub Pecha (oba B tým), Dominik Záň (juniorský tým), Jan Linhart (Hradec Králové)

Odchody:
Jan Pazdera (trenér – Mladá Boleslav), Jakub Renčín (Mladá Boleslav), Jan Svoboda (Tatran Střešovice), Josef Mareš (1. FbK Tábor), Martin Michalík (ZFK Petrovice), Michal Smutný (Traverza Mukařov), Lukáš Lanc (pracovně v zahraničí), Jiří Buchta (zranění)

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.