Dvouletá zkušenost z extraligy nám pomůže, je si jistý Svoboda

15. 9. 2015

Ženy A

3 minuty čtení

Rovněž ženský A tým půjde do nadcházejícího ročníku s novým trenérským vedením. 

Týmu se ujali Vilém Svoboda a Pavel Doubek. Společně by rádi posunuli hráčky zase na vyšší úroveň a tím i stvrdili vzestupnou tendenci ženského florbalu na Vinohradech. Určitě však vědí, že to nebude jednoduché.

Letní příprava byla pestrá a její náplní nebyl pouze florbalový trénink „V úvodní fázi jsme kombinovali kondičně zaměřené tréninky s rozvojem herních činností jednotlivce, kde máme stále velké rezervy. Zároveň jsme podnikli pár „exkurzí“ do tajů jiných kolektivních sportů, abychom si rozšířili povědomí o principech a možnostech týmové spolupráce a nechyběl ani společný kulturní zážitek v podobě návštěvy populárního Cavemana,“ rekapituluje přípravné období Vilém Svoboda.

V srpnu už vše směřovalo k úvodní části sezony. „Letní příprava vrcholila srpnovou herní částí, kdy jsme během měsíce úspěšné zvládli čtyřboj Czech Open, soustředění v Týně nad Vltavou, turnaj v Ostravě a 1. kolo Poháru České pojišťovny,“ připomíná Svoboda i všechny herní prověrky svého týmu. Právě úvodním kolem poháru jeho svěřenkyně prolétly jako uragán, ze čtyř zápasů vytěžily plný počet bodů a postupují do 2. kola.

K převratným změnám v kádru nedošlo. „Tým zůstal až na drobně změny z větší části pohromadě, nelovili jsme proto ani žádné velké posily a věříme, že k navýšení výkonnosti povede cesta přes individuální zlepšování každé naší hráčky, jejichž herní potenciál se snažíme dostat na ještě vyšší úroveň. Sezona určitě znovu nebude jednoduchá, ale věříme, že dvouleté zkušenosti z extraligy nám pomohou ke splnění základního cíle, kterým je stát se pravidelný účastníkem nejvyšší ženské soutěže,“ dodává na závěr.

Změny v kádru:

Příchody:
Jana Vyrobíková (Athletics Praha), Anna Kutnarová, Miroslava Nováková (obě Chodov), Petra Švorcová (Hradec Králové), Karolína Černovská (Bohemians)

Odchody:
Anna Javorská, Monika Petřeková (obě B tým), Tereza Komorousová, Michaela Obselková, Jana Jandová, Magdalena Kotíková, Jana Velčická, Veronika Polláková

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.