Vinohrady čeká florbalová sobota v Rieger aréně

23. 9. 2015

Klub

3 minuty čtení

Nová sezona se už naplno rozběhla. A hned po úvodním týdnu máme možnost nabažit se florbalu do sytosti.

Sobotní odpoledne totiž bude patřit vinohradským týmům. Nejprve od 13 hodin vyzvou ženy ve svém prvním domácím utkání Elite, o čtyři hodiny později budou o první letošní body bojovat muži, kteří přivítají Mladou Boleslav.

Ženské áčko v úvodním kole vydrancovalo Jičín. Výhru 4:3 režírovala kapitánka Zuzana Macurová, která se prezentovala skvělým výkonem podpořeným třemi kanadskými body. Vinohrady byly velmi nebezpečné v přesilových hrách, proměnily hned dvě a právě Macurová ještě navrch přidala krásný gól v oslabení.

Trenéři tak mohli být s prvním výsledkem v nové sezoně spokojeni. Ladies odjížděly do Jičína s nekompletní sestavou sužovanou různými absencemi, ale na jejich hře to nakonec znát nebylo. Nyní vyzvou v pražském derby Elite, tedy soupeře velmi dobře známého ze závěru loňské sezony, kdy s ním bojovalz v play down.

Po zápase žen se posilněte v Bufetu U Kníra, o který se už tradičně stará pilný tým z Hospůdky U Vejdů, a setrvejte na svých místech. K vidění totiž bude superligový florbal! Muži se podruhé za sebou představí na domácí půdě, od 17 hodin vyzvou Mladou Boleslav.

Na lavičce proti sobě budou stát dva bývalí kolegové. Ještě v květnu spolu Martin Hovořák, současný kouč Vinohrad, a Jan Pazdera, lodivod Středočechů, společně chystali tým na boj o záchranu. Nyní budou stát proti sobě. Mladá Boleslav se netají těmi nejvyššími cíli. Už za týden se navíc představí na Poháru mistrů. Uspět tedy bude hodně těžké. Ale ne nemožné.

A pokud jste skuteční florbaloví nadšenci a máte rádi mužskou Benfiku, která v posledních sezonách sbírá jednu výhru za druhou, můžete sobotní florbalový den uzavřít zápasem vinohradské rezervy, jež vyzve na domácí půdě béčko Chodova. Kolik bodů si tedy SKV připíše v těchto třech zápasech? Doufejme, že co nejvíce. Tak se držme!

Sobotní program ve vinohradské sokolovně:

13:00 TJ SKV - Elite Praha
17:00 TJ SKV - Technology Florbal MB
20:00 TJ SKV B - TJ JM Chodov B

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.