Vstup do sezony se vydařil hlavně seniorským kategoriím

23. 9. 2015

Klub

3 minuty čtení

Uplynulý víkend odstartoval sezonu nejen pro elitní týmy v nejvyšších soutěžích.

O své první body se utkaly také některé mládežnické týmy a družstva dospělých. Ale zatímco ženy B a C a muži D rozjeli svou sezonu slibně, starším žákům, juniorům a dorostenkám se výsledkově moc nedařilo a na své první body budou muset ještě počkat.

V sobotu svá první utkání rozehráli starší žáci. Systém turnajů po jednotlivých koších nabídne v jednom hracím dni dvě utkání základní skupiny a jedno nadstavbové. V základní skupině čelilo SKV Chodovu C a Tatranu Střešovice B, se kterými uhrálo těsné prohry o jednu či dvě branky. Ve třetím utkání dne pak kluci proti Kralupům nad Vltavou ani nenastoupili. Došlo totiž ke změně v rozpisu zápasů, o čemž ale Vinohradští nebyli informováni a nově stanovený čas zápasu prošvihli. Soupeř na naše kluky ani nepočkal a zápas byl tedy kontumován v jeho prospěch.

Do Plzně mířily první florbalové kroky této sezony našich dorostenek. Holky se tu utkaly nejprve s domácím týmem, a ačkoliv skórovaly hned pětkrát, Plzeň je téměř třikrát přestřílela. V odpoledním utkání se proti Tatranu s už holky neprosadily, za to jejich červenočerné soupeřky byly při chuti a výsledek pěkně zakulatily. Přesto nutno dodat, že si proti silnému soupeři vedly statečně.

Nejstarší kategorií, která zahájila sezonu už v sobotu, byli muži D. Těm se oproti mládežnickým týmům vedlo podstatně lépe. V Berouně si SKV poradilo nejprve s radotínskými Buldoky a vpodvečer i s pražskou Slávií. Šest bodů, které si za to vysloužily, vyneslo žlutočerné bravy na třetí místo, odkud Vinohrady shlíží na dalších osm soupeřů ze své tabulky.

V neděli se kromě B a C týmů žen, které letos válčí společně v jedné tabulce a jimž se vydařil úvodní turnaj, do své vlastní soutěže pustili i junioři. V Unihoc Aréně na pražské Kotlářce na ně čekalo hned dvojí městské derby. První utkání s Tatranem Střešovice B klukům celkem těsně nevyšlo, alespoň v porovnání s druhým zápasem. V něm si BLACK ANGELS připsali body na úkor Vinohrad po mnohem přesvědčivějším výsledku.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži D:
SKV - Fbk Buldoci Radotín B 6:2
SKV - FBC Slavia Praha 4:2

Junioři:
SKV - Tatran StřešoviceB-by OpenCamps 3:5
SKV - Black Angels 2:9

Dorostenky:
SKV - FBŠ SLAVIA Plzeň 5:14
SKV - Tatran Střešovice 0:10

Starší žáci:
SKV - FAT PIPE FLORBAL CHODOV C 3:5
SKV - Tatran Střešovice B-Black 2:4
SKV - FBC Kralupy nad Vltavou 0:5 kontumačně

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.