Dorostenci vkročili do sezony úspěšně, dařilo se i mladším žákům

1. 10. 2015

Klub

4 minuty čtení

Prodloužený víkend byl plný florablu, kromě našich elitních týmů se do hry zapojilo pět dalších kategorií. Pojďme se ohlédnout za jejich snažením.

V sobotu otevřeli nový ročník dorostenci. Ti v poslední sezoně neudrželi 1. ligu, a tak se letos o patro níže budou pokoušet o co nejrychlejší návrat do elitní soutěže. Jejich první zápasy tyto předpoklady splnily.

Trenér Jonáš Sigl proto mohl být s výsledky spokojen. K předvedené hře však měl jisté výhrady. "V prvním zápase hráči působili, jako kdyby drželi hokejky poprvé v životě a nic o florbale nevěděli. Zápas nám vyhrály úvodní tři střídání první lajny. V druhém zápase již hráči poměrně plnili taktické pokyny, což se odrazilo v drtivé převaze, ovšem nadšení hráčů po zápase bylo přehnané, vzhledem ke vstřelení pouhých čtyř branek z 53 střel, které šly na bránu soupeře," vyjádřil se kouč dorosteneckého výběru.

V pondělí se pak Sigl postavil na lavičku znova, tentokráte však vedl dorostenecké béčko, které si připsalo jednu výhru a jednu porážku. "Účelem dorostu B je, aby si starší žáci mohli zvyknout na poměrně velký skok mezi jejich kategorií a tou dorosteneckou," rozpovídal se trenér o smyslu rezervního týmu. "V tomto ohledu oba zápasy splnily účel. Zklamáním byla hra dorostenců, kteří měli starším žákům v tomto ohledu pomoci, musí výrazně zapracovat na týmovosti a herním myšlení, pozitivem byl naopak výkon našeho brankáře Lazorika," dodal Sigl.

V neděli načaly sezonu juniorky a v jejich sestavě nechyběly ani čtyři posily patřící do kádru ženského áčka. I přes toto posílení však trenér Pokorný měl k dispozici pouze sedm hráček do pole, což se odrazilo i na výsledcích. S Herbadentem juniorky padly 3:13, s Mladou Boleslaví 0:9. Nutno také podotknout, že 1. liga opět nezměnila svůj formát, a tak se v základní části setkávají "supertýmy" s méně kvalitnějšími celky. Výsledkem pak jsou takto rozdílné výsledky. Střet dvou celků na podobné kvalitativní úrovni je tak zaručen až v následné nadstavbové části.

Napilno měla kategorie mladších žáků, do hry se totiž zapojilo áčko i béčko. Áčko hrající soutěž s pěti hráči v poli si v základní skupině připsalo výhru a porážku, přičemž Bohemku mladší žáci porazili vysoko 11:1!. V následném souboji o třetí místo sokolíci vyzvali Chodov a po výhře 4:2 se mohli radovat z bronzové příčky. Stejně si vedlo i béčko hrající soutěž se třemi hráči v poli. Kluci nasázeli devět branek Říčanům, pak prohráli s Dobříši a na závěr si zastříleli proti Jesenici, které dali 13 gólů!

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Juniorky:
TJ SKV - Herbadent Praha 11 SJM 3:13
TJ SKV - Florbalová akademie MB 0:9

Dorostenci A:
TJ SKV - Lhokamo Praha 7:1
TJ SKV - FBK Fat Pipe Vosy Praha 4:1

Dorostenci B:
TJ SKV - TJ Sokol Dobříš 2:4
TJ SKV - Red Dragons Hořovice 5:4

Mladší žáci A:
TJ SKV - FBC Kanonýři Kladno - bílí 2:5
TJ SKV - FbŠ Bohemians DDM Praha 7 11:1
TJ SKV - FAT PIPE FLORBAL CHODOV blue 4:2

Mladší žáci B:
TJ SKV - FBC Říčany 9:1
TJ SKV - TJ Sokol Dobříš 6:10
TJ SKV - Florbal Jesenice 13:9

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.