Ženy vyzvou v sobotu Ostravu, muži o den později Litvínov

8. 10. 2015

Klub

3 minuty čtení

Fanoušci SKV budou mít o nadcházejícím víkendu hned dvakrát šanci zhlédnout elitní florbal ve vinohradské sokolovně. V sobotu od 19 hodin přivítají ženy v Riegrových sadech Ostravu, v neděli od 18 hodin se pak muži střetnou s Litvínovem.

Ladies hledají cestu z krize

Ženský A tým na vítězství z úvodního zápasu letošní sezony v Jičíně dosud nenavázal. V prvním domácím utkání prohrál s Elite (1:2) a body si neodvezl následně ani z Olomouce, kde vyhořel vysoko 0:8. Minulý týden navíc extraligový tým nepotvrdil roli favorita a překvapivě vypadl už ve 2. kole Poháru s mladým prvoligovým celkem MB. Do nadcházejícího duelu s Ostravou proto Ladies nejdou v nejlepším rozpoložení, proti nim navíc stojí i nepříznivá zápasová bilance s tímto těžkým soupeřem.

Ve své první extraligové sezoně sice Ladies porazily svého soupeře v 1. kole play down 3:1 na zápasy a mohly tak slavit záchranu. Od té doby už ale vzájemným duelům jasně vládne ostravské FBC, které vyhrálo nejen oba zápasy v základní části minulé sezóny, ale také oba duely na nedávném předligovém turnaji Ostrava Cup. Důrazná hra ostravských zkrátka SKV příliš nevyhovuje a zastavit šňůru porážek nebude v neděli pro domácí tým vůbec nic jednoduchého.

Přitom pohled na tabulku extraligy žen po úvodních třech kolech vypovídá o tom, že letošní sezona může být velmi vyrovnaná. V čele jsou dva suveréni s devíti body, tedy Herbadent a Vítkovice. Šest bodů mají Elite a Chodov. Pak se ovšem hned osm celků srovnalo za sebou se tříbodovým ziskem, včetně Vinohrad i Ostravy, i proto se dá očekávat tvrdá bitva!

Na Vinohrady zavítá nováček nejvyšší soutěže

Ačkoliv muži pokaždé v úvodních třech zápasech čelili papírově silnějším soupeřům, vždy na hřišti svému sokovi zdatně vzdorovali. Slušně si sokolové vedli v zápase s florbalovými „galacticos“ z Mladé Boleslavi. Curneymu a spol. dělali potíže a Středočeši si nakonec před Pohárem mistrů odvezli vítězství 9:6. Takovou šichtu ovšem v Riegrových sadech jistě nečekali.

Dobře se vyvíjel také zápas v Ostravě, Vinohradští dokonce vedli po první části 2:1 a ještě do třetí dvacetiminutovky nastupovali za vyrovnaného stavu 3:3. Jenže pak Ostrava rozjela svůj gólový koncert, trestala Vinohrady jedním gólem za druhým a nakonec zvítězila vysoko 11:3.

Sokolové se však z tohoto těžkého úderu jistě vzpamatovali a do souboje s Litvínovem půjdou zase o něco silnější. Utkání s Bivojem bude pro tým z Vinohrad velkou zkouškou. Ale svěřenci Martina Hovořáka jsou odhodláni tenhle test zvládnout a připsat si první body v nové sezoně. Pomoci by k tomu měl i kapitán mužstva Milan Bína, který je dosavadním lídrem kanadského bodování Tipsport superligy.

Víkendový program:

10. 10. 19:00 TJ SKV ženy - FBC ČPP BONUSIA Ostrava
11. 10. 18:00 TJ SKV muži - SK Bivoj Litvínov

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.